• ﺳﻪشنبه 29 اسفند 1396
  • 01:12

برپایی موزه سیار ایرانی در شهر کوکودی ساحل عاج

برپایی موزه سیار ایرانی در شهر کوکودی  ساحل عاج

 موزه سیار ایرانی در شهر کوکودی در ساحل عاج، به منظور آشنایی کودکان با حقوق خود برپا شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بین الملل، نشریه فرانسوی زبان Nord – Sud در گزارشی به این موزه سیار ایرانی که در آفریقا برگزار شده است و همچنین به برگزاری کارگاه آموزشی "صلح و فرهنگ" پرداخته است.

سوسن نیکزاد مسئول برگزاری این موزه در گفتگو با این نشریه فرانسه زبان گفته است: "ما با این موزه سیار به عنوان سفیر فرهنگ صلح از جمهوری اسلامی ایران به اینجا آمدیم". 

در این گزارش آمده است: "چمدان های خانم نیکزاد از عروسک هایی از جنس امید، پویایی و تلاش پر شده است. این عروسک ها از قاشق (در نقش زنان) و چنگال (در نقش مردان) ساخته شده اند. به عقیده وی، اینها عروسک های مللی هستند که به آموزش حقوق انسان ها می پردازند. در واقع هدف خانم نیکزاد آشنایی کودکان به حقوق خود است". 

گفتنی است سوسن نیکزاد، مدیر موزه سیار کودک و صلح جهانی در آیین بزرگداشت روز جهانی موزه که اردیبهشت سال جاری با حضور پروفسور هانس مارتین هینز، رئیس ایکوم جهانی؛ رئیس ایکوم کشور ارمنستان؛ سیدمحمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه سازمان؛ محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان و سیداحمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفت. 

وی همچنین در بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی صلح و همکاری مدارس در جاکارتا، پایتخت اندونزی، جایزه بهترین مدیر مدرسه کودکان را دریافت کرد.


امتیاز به خبر :