• یکشنبه 02 اردیبهشت 1397
  • 07:02

خبرگزاری آنسا: سفر به ایران، کشوری شگفت‌انگیز و برنده جایزه اسکار

خبرگزاری آنسا: سفر به ایران، کشوری شگفت‌انگیز و برنده جایزه اسکار

خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) در گزارشی تأکید کرد گردشگرانی که تاکنون به ایران سفر کرده‌اند از دیدن این کشور به‌وجد آمده و عاشق ایران شده‌اند و این باعث شده تا ایران به یک مسیر گردشگری محبوب تبدیل شود؛ اکنون لحظه مناسبی برای بازدید از این کشور است.

به‌گزارش میراث آریا به‌نقل از ایرنا، خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا)، دوشنبه 9 اسفند، در گزارشی نوشت:

«اهدای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی به فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی، بار دیگر نورافکن‌ها را به‌سوی کشوری روشن کرد که اغلب به‌دلایل اشتباه، در صفحات نخست روزنامه‌های غرب ظاهر می‌شود، درحالی‌که ایران فراتر از کلیشه‌ها، دارای گنجینه‌های بی‌پایان در زمینه‌های فرهنگی، باستان‌شناختی، هنری و بشری است.

بنگاه‌های مسافرتی در سراسر جهان ایران را در دو سال اخیر کشف کرده‌اند. حتی از آمریکا نیز، قبل از دونالد ترامپ، گروه‌های کنجکاو گردشگری بدون هیچ مشکلی به این کشور سفر می‌کردند.

سفر به ایران مشکل نیست و پروازهای مستقیم با هزینه کم از شهرهای اصلی اروپا ازجمله رم و میلان به این کشور از سر گرفته شده است. برای ایتالیایی‌ها هم گرفتن روادید گردشگری سه‌ماهه مستقیماً از فرودگاه تهران امکان‌پذیر است.

گردشگرانی که تاکنون به ایران سفر کرده‌اند از دیدن این کشور به‌وجد آمده و عاشق ایران شده‌اند و این باعث شده تا ایران به یک مسیر گردشگری محبوب تبدیل شود؛ اکنون لحظه مناسبی برای بازدید از این کشور است.

ایران یکی از بزرگ‌ترین و ژرف‌ترین تمدن‌های بشری است، تاجایی‌که امکان قدم زدن میان بقایای تخت‌جمشید، که 2500 سال پیش ساخته شده، و همچنین ادای احترام به مقبره کوروش کبیر، یکی از رهبران و مردان سیاسی تاریخ بشر، و بازدید از مقبره‌های سنگی فرزندانش وجود دارد.

سپس می‌توان همانند یک ماشین زمان به جلو پرواز کرد و از قصرهای هزارویک‌شب در دوران اسلامی بازدید کرد و از هنر زیبای اسلامی در مساجد اصفهان و شیراز یا باغ‌های بسیار زیبا که همانند بهشت است لذت برد.

اسلام شیعی تازه در قرن 6 تبدیل به دین رسمی شد. اگر میل به یک سفر معنوی دارید و می‌خواهید بیشتر در این باره بدانید به قم سفر کنید. به جایی که انقلاب [امام] خمینی از آن آغاز شد. در ایران سایر ادیان نیز ریشه‌ای عمیق دارند و دارای نماینده در پارلمان هستند. در یزد می‌توان از عبادتگاه پیروان زرتشت دیدن کرد، پیامبری که هزار سال قبل از میلاد مسیح به معرفی اخلاق و تمایز میان نیکی و بدی یعنی اهورامزدا و اهریمن پرداخت. همچنین می‌توان از کنیسه‌ها و عبادتگاه‌های قدیمی یهودیان و کلیساهای مسیحی کهن بازدید کرد. در ایران می‌توان بین کویرهای شگفت‌انگیز هزاررنگ و کوهستان‌هایی با قله‌های برفی سفر کرد.»

آنسا در پایان نوشت: «گردشگران ایتالیایی که به ایران سفر کرده‌اند با استقبال گرم ایرانیان مواجه شده‌اند. ایرانیان ملتی هندواروپایی (آن‌ها عرب نیستند، اشتباه نکنید!)، مهربان، دانا، با تمدنی هزاره‌ای هستند.»

امتیاز به خبر :