• ﺳﻪشنبه 29 اسفند 1396
  • 21:12

با حضور معاون صنایع‌دستی صورت گرفت

اهدای تابلوی نقاشی «جای خالی سیاوش» به ایستگاه 8 آتش‌نشانی

اهدای تابلوی نقاشی «جای خالی سیاوش» به ایستگاه 8 آتش‌نشانی

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌همراه الهام کلاشک و جمعی از مسئولان و فعالان حوزه صنایع‌دستی، ظهر امروز 14 اسفند، با حضور در ایستگاه 8 آتش‌نشانی، تابلوی «جای خالی سیاوش» را به این مرکز اهدا کرد.

به‌گزارش خبرنگار میراث آریا، بهمن نامورمطلق معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در این مراسم گفت: «حادثه پلاسکو و رشادت آتش‌نشانان به ما نشان داد که در این وضعیت سرد زمستانی افرادی هستند که می‌توان به آن‌ها تکیه کرد و به‌عنوان الگو و اسطوره‌ از آن‌ها یاد آورد.»

او افزود: «کاری که آتش‌نشانان کشور کردند فقط گذشتن از جانشان برای خاموش کردن آتش نبود، بلکه این کار باعث شد تا آتش‌نشانان الگوی جان‌فشانی و گذشتن از عزیزترین چیزها شوند. آن‌ها با از دست دادن جانشان روح تازه‌ای در کالبد کل جامعه دمیدند.»

نامورمطلق خطاب به آتش‌نشانان و مسئولان این ایستگاه آتش‌نشانی گفت: «وظیفه ما در مقابل شما بسیار زیاد است. آتش‌نشانان یکی از انسانی‌ترین کارهایی را که یک انسان می‌تواند انجام دهد انجام دادند تا نشان دهند که هنوز انسانیت زنده است.»

او با ابراز امیدواری به اینکه آتش‌نشانان الگوی بقیه شوند گفت: «آتش‌نشانان در همه‌جای دنیا به‌عنوان الگوی شهرها مطرح می‌شوند. ما نیز باید از الگویی که شما معرفی کرده‌اید در زندگی استفاده کنیم.»

در ادامه این مراسم الهام کلاشک، خالق تابلوی «جای خالی سیاوش»، با اشاره به اینکه هنرمندان مختلف در کشور 400 اثر هنری در 24 ساعت اول حادثه پلاسکو خلق کرده‌اند گفت: «در بسیاری از این آثار روایت ”سیاوش“ با حادثه پلاسکو تطبیق داده شده بود. حادثه پلاسکو، اگرچه تلخ بوده است، به آیندگان الهام می‌بخشد و این رخداد تلخ بستری برای رویش زندگی است.»

محسن هرمززاده، مشاور حوزه ریاست، نیز در این جلسه گفت: «سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری حق همسایگی را طوری به‌جا آورد که زبان ما برای تشکر قاصر است. دردها و آلام ما با همدردی شما بسیار کاهش پیدا کرد.»

او با اشاره به تأسیس موزه آتش‌نشانی در آینده‌ای نزدیک گفت: «حادثه پلاسکو بسیار دردناک بود. البته از طرفی هیچ مرگی برای آتش‌نشانان لذت‌بخش‌تر از چنین مرگی نیست.»

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط