• یکشنبه 02 اردیبهشت 1397
  • 07:02

روی خط نوروز متفاوت 96 - 19

اطلاعیه شماره 5: چند توصیه به هم‌وطنانی که به خارج‌ازکشور سفر می‌کنند

اطلاعیه شماره 5: چند توصیه به هم‌وطنانی که به خارج‌ازکشور سفر می‌کنند

در اطلاعیه شماره 5 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌سفر ویژه نوروز 96 که امروز 26 اسفند منتشر شد، توصیه‌هایی خطاب به هم‌وطنانی که در تعطیلات نوروزی قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند ذکر شده است.

به‌گزارش میراث آریا به‌نقل از روابط‌عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌سفر، در متن این اطلاعیه آمده است:

«از هم‌وطنان عزیز تقاضا می‌شود صرفاً از دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز و معتبر که از سازمان هواپیمایی کشور مجوز دارند بلیت خود را خریداری نمایند و با مراجعه به سایت سازمان به‌آدرس http://cao.ir لیست دفاتر مجاز را مشاهده کنند و در صورت داشتن پیشنهاد، انتقاد و شکایات اقدام نمایند.

هم‌وطنان عزیز در سفرهای خارجی قرارداد کامل، بیمه مسافرتی و استفاده از راهنمای فارسی‌زبان و سایر خدمات را از دفتر خدمات مسافرتی مطالبه نمایند.

همچنین با تماس با شماره 199 از زمان پرواز هواپیما مطمئن شوند و در زمان مقرر قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

هم‌وطنان چنانچه در سفرهای خارجی و در کشور مقصد با مشکلی مواجه شدند مراتب را به نماینده دفتر خدمات مسافرتی اطلاع دهند؛ ضمن اینکه سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در کشور مقصد نیز آماده پاسخ‌گویی و راهنمایی هستند.

مسافران در سفرهای خارجی، ضمن درنظر داشتن افراد سودجو، به اشخاص ناشناس اعتماد ننمایند و رعایت نکات ایمنی ــ به‌خصوص حفظ گذرنامه، دقت در نگه‌داری اسناد، اموال، چمدان‌ها و سایر لوازم شخصی در فرودگاه‌های خارج‌ازکشور ــ را مدنظر داشته باشند.

سامانه جامع اطلاعات گردشگری و پاسخ‌گویی به شکایات: 09629

دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌سفر»

امتیاز به خبر :