• یکشنبه 02 اردیبهشت 1397
  • 07:02

همزمان با نوروز 96 انجام می‌شود

راه‌اندازی 256 بازارچه‌‌ صنایع‌دستی در خوزستان

راه‌اندازی 256 بازارچه‌‌ صنایع‌دستی در خوزستان
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان همزمان با نوروز 96 از راه‌اندازی 256 بازارچه‌ صنایع‌دستی در استان خبر داد.

 به‌گزارش میراث آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان، خسرو نشان با اشاره به رشد چشمگیر بازارچه‌های نوروزی صنایع‌دستی در استان به نسبت سال‌های گذشته اظهار کرد: «256 بازارچه در 37 نقطه‌ استان به‌‌مناسبت نوروز راه‌اندازی شده‌ است.»

او همچنین از گشایش نمایشگاه‌های دائمی صنایع‌دستی در استان خبر داد و افزود: «همزمان با نوروز 96، نمایشگاه‌های دائمی صنایع‌دستی در شهرستان‌های کارون، ایذه و بهبهان گشایش می‌یابد.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان از راه‌اندازی نمایشگاه صنایع‌دستی در خانه‌ی سوزنگر دزفول خبر داد و افزود: «در خانه سوزنگر دزفول نیز خانه‌ صنایع‌دستی در رشتههای سفال، کپوبافی و گلیم‌بافی راه‌اندازی می‌شود.»

نشان همچنین از اجرای طرح هدایای نوروزی در خوزستان خبر داد و گفت: «این طرح با هدف معرفی و عرضه‌ صنایع‌دستی مختص هر منطقه با قیمت حداکثر 5‌هزار تومان به مسافران و مهمانان نوروزی استان اجرا می‌شود. این صنایع‌دستی شامل کپو و سفال منقوش و حصیر است. این کارگاه‌های سوغات و هدایای نوروزی در شهرهای دزفول و شادگان راه‌اندازی شده‌اند.»

امتیاز به خبر :