• شنبه 04 فروردین 1397
  • 22:01

روی خط نوروز متفاوت 96 -60

نماینده شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند: مسئله گردشگری به‌عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی کشور باید مورد توجه قرار گیرد

نماینده شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند: مسئله گردشگری به‌عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی کشور باید مورد توجه قرار گیرد

احمدعلی کیخاه، نماینده شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند با توجه به ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد گردشگری در ایران بیان کرد: «با توجه به تنوع طبیعی، اقلیمی و فرهنگی که در کشور در حوزه‌های مختلف وجود دارد، فعالیت‌های گردشگری و طبیعت‌گردی از ظرفیت‌هایی موجود است که کمتر هم مورد توجه قرار گرفته است.»

به‌گزارش میراث‌آریا، او در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری نوروز سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درباره تنوع فرهنگی ایران گفت: «شما کمتر جایی را در دنیا پیدا می‌کنید که مردم بعضا در مقیاس یک شهر، شهرستان و استان تا این حد شاخصه‌های تاریخی و فرهنگی متفاوتی از نظر لباس، غذا، فرهنگ و... داشته باشند.»

کیخاه در ادامه افزود: «همین چند روز قبل برخی از اعضای کمیسیون کشاورزی از سواحل مکران دیدن کردند، آب شفاف اقیانوس و آب وهوایی که آن منطقه داشت برای این دوستان هم عجیب بود که به فاصله دو ساعت از مناطق خشک و کویری چنین آب وهوایی وجود داشته باشد. از طرف دیگر در قسمتی دیگر از همین کشور در شمال غرب مثلا اردبیل را در نظر بگیرید که شهر برخی از همین دوستان هم بود و بیشتر از یک متر برف باریده بود.»

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه «مسئله گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی کشور باید مورد توجه قرار گیرد» گفت: «در استان سیستان و بلوچستان سال آینده سال توسعه گردشگری عنوان شده و استاندار و همکارانشان بنا را بر این گذاشته‌اند تا این استان مقصد گردشگری هم برای مردم ایران و هم مهمانان خارجی باشد. بیشتر هم با هدف معرفی ظرفیت‌های گوناگونی است که در این استان وجود دارد.»

کیخاه همچنین عنوان کرد: «با وجود فعالیت‌های زیادی که سازمان میراث‌فرهنگی به ویژه در حفظ بناهای تاریخی دارد که البته بسیار هم لازم است، به نظر من باید فعالیت خود را در بقیه عرصه‌ها هم گسترش بدهند. به‌ویژه خیلی خوب است که برای توسعه زیرساخت‌ها بیشتر تلاش شود. البته مجلس هم باید در این زمینه آنها را حمایت کند.»

امتیاز به خبر :