• یکشنبه 02 اردیبهشت 1397
  • 07:02

با حضور کارشناسان سازمان میراث‌فرهنگی

ظرفیت‌های اشتغال و تولید در روستای کزج شهرستان خلخال بررسی شد

ظرفیت‌های اشتغال و تولید در روستای کزج شهرستان خلخال بررسی شد
ظرفیت‌های اشتغال و تولید در روستای کزج شهرستان خلخال با حضور کارشناسان اعزامی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بررسی شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل، کارشناسان اعزامی سازمان میراث‌فرهنگی سه‌شنبه 29 فروردین با حضور در روستای کزج ضمن بازدید از بخش‌های مختلف روستا و گفت‌و‌گو با مردم، دهیار و اعضای شورای اسلامی به بررسی قابلیت‌‎های گردشگری این روستای زیبا پرداختند.

این کارشناسان همچنین در بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی با تاکید بر توسعه فعالیت‌های این حوزه پای صحبت‌های هنرمندان وبررسی مشکلات آن‌ها نشستند.

کارشناسان طرح ضربتی اشتغال و تولید همچنین درجلسه‌ای که در محل فرمانداری شهرستان خلخال و با حضور فریدون بابایی فرماندار خلخال برگزار شد به بررسی رفع موانع و مشکلات توسعه گردشگری در روستا، حفظ بافت سنتی و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری پرداختند.

بابایی فرماندار خلخال در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از انتخاب روستای کزج گفت: «روستای کزج ازنظر قابلیت‌های طبیعی و بوم‌گردی یکی از بهترین و بینظیرترین روستاها در کشوراست.»

او در این دیدار از برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه گردشگری روستا، حفظ میراث‌فرهنگی و منظر سنتی و توسعه و رونق صنایع‌دستی در روستای کزج خبر داد.

روستای کزج در53 کیلومتری جنوب غربی خلخال قرار دارد و یکی از زیبایی‌های این روستا این است که رودخانه قزل اوزن در یک کیلومتری آن جریان دارد. این روستا جزو 10 روستای دارای بافت با ارزش معماری و تاریخی کشور است که مطابق با بافت قدیمی بازسازی شده است.

امتیاز به خبر :