• پنجشنبه 06 اردیبهشت 1397
  • 06:02

مشاور ارشد رئیس ثبت میراث جهانی یونسکو:

ظرفیت‌های گردشگری فارس برگ برنده توسعه اقتصادی استان است

ظرفیت‌های گردشگری فارس برگ برنده توسعه اقتصادی استان است

مشاور ارشد رئیس ثبت میراث جهانی یونسکو، در سفر به شیراز، ظرفیت‌های گردشگری فارس را برگ برنده توسعه اقتصادی استان دانست.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، کیشور رائو مشاور ارشد رئیس ثبت میراث‌جهانی یونسکو، روز پنجشنبه 7 اردیبهشت 96، برای اقامت دوروزه و بازدید از جاذبه‌های گردشگری وارد استان فارس شد.

مشاور ارشد رئیس ثبت میراث‌جهانی یونسکو در روز اول سفر خود از مجموعه‌های جهانی تخت‌جمشید، پاسارگاد و مجموعه باستانی نقش رستم بازدید کرد و با اشاره به اینکه سفر به ایران آرزوی همیشگی او بوده، وجود چنین آثار شاخص و شناخته‌شده جهانی را در جذب گردشگران خارجی بسیار مهم و تأثیرگذار ارزیابی کرد.

کیشور رائو، همچنین با حضور در مجموعه‌های تاریخی‌فرهنگی حافظیه و سعدی، به مقام این بزرگان ادب ایران و جهان ادای احترام کرد.

مشاور ارشد رئیس ثبت میراث‌جهانی یونسکو در حاشیه بازدید از محور زندیه از باغ جهانی ارم گفت: «مایه بسی خرسندی است که دو باغ ارم و باغ پاسارگاد در استان فارس در بین 9 باغ ثبت‌شده در فهرست جهانی یونسکو قرار دارند. حقیقتاً معماری باستانی و ایرانی در طراحی این باغ‌ها منحصربه‌فرد است.»

کیشور رائو همچنین از حضور گسترده گردشگران خارجی در شیراز ابراز شگفتی کرد و گفت: «وجود آثار تاریخی شناخته‌‌شده، تأسیسات گردشگری متنوع و مناسب، میهمان‌نوازی مردم، و زیبایی و پاکیزگی شهر همگی باعث حضور گردشگران در شیراز شده و این موضوع برگ برنده‌ای برای رشد و توسعه استان از طریق صنعت گردشگری است.»

مشاور ارشد رئیس ثبت میراث جهانی یونسکو روز شنبه 9 اردیبهشت، شیراز را به‌مقصد تهران ترک کرد.

امتیاز به خبر :