• جمعه 03 فروردین 1397
  • 02:01

سومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی به کار خود پایان داد

سومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی به کار خود پایان داد

سومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی که با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی و سازمان منطقه آزاد ماکو در سالن نمایشگاهی این شهر برگزار شده بود به کار خود پایان داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، در این نمایشگاه حدود 50 هنرمند صنایع‌دستی از استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان، همدان، اردبیل و زنجان تولیدات خود را در رشته‌های میناکاری، سفال، صنایع چوب، قلم‌زنی، شیشه‌گری، لباس‌های محلی و سراجی سنتی عرضه کردند.

هم‌زمان با این نمایشگاه، دومین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان شهرستان ماکو نیز در محل یادشده برگزار شد و در آن، بانوان هنرمند و کارآفرین شهرستان، فعالیت‌ها و محصولات تولیدی خود را معرفی کردند.

این نمایشگاه که به‌مدت چهار روز از 20 تا 23 اردیبهشت‌ماه برپا بود، با استقبال بسیار خوب بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به هنرهای بومی و صنایع‌دستی مواجه شد.

در مراسم اختتامیه این نمایشگاه، ضمن معرفی هنرمندان و غرفه‌داران برتر، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و سازمان منطقه آزاد ماکو لوح تقدیر مشترکی به تمام غرفه‌داران وهنرمندان اهدا کردند.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار