• ﺳﻪشنبه 04 اردیبهشت 1397
  • 00:02

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی اعلام کرد

کشف و ضبط اشیای تاریخی متعلق به دوران ساسانی و پیش از میلاد

کشف و ضبط اشیای تاریخی متعلق به دوران ساسانی و پیش از میلاد

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی از کشف و ضبط اشیای تاریخی متعلق به دوران ساسانی و پیش از میلاد در استان‌‌های اصفهان و کهگیلویه‌و‌بویراحمد خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار امیر رحمت‌اللهی فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز 29 خرداد 96 گفت: «یگان حفاظت سازمان در استان اصفهان این اقدام را در پی دریافت اخباری از دوستداران میراث فرهنگی درباره فعالیت یکی از ساکنان محلی در خرید و فروش اشیای تاریخی فرهنگی انجام داد.»

او افزود: «با توجه به حساسیت‌‌های موجود، به‌محض اطمینان از درستی خبر دریافتی، یک تیم حرفه‌ای از کارکنان یگان با به‌همراه داشتن دستور قضایی به‌همراه عوامل نیروی انتظامی به محل سکونت شخص گفته شده وارد شدند و 57 قلم از اشیای تاریخی شامل گردنبند، سنجاق سر و انگشتر را کشف و ضبط کردند.»

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از کشف و ضبط چند قلم از اشیای تاریخی بسیار قدیمی خبر داد و گفت: «این اقلام در استان کهکیلویه‌و‌بویراحمد کشف و ضبط شد. این اشیا متعلق به دوره‌های هزاره نخست پیش از میلاد و همچنین دوره اسلامی است.»

او ادامه داد: «این اشیا که به‌وسیله یکی از افراد بومی در منطقه خرید و فروش می‌شد شامل 34 قلم از قبیل دستبند طلا، خنجر، انگشتر، قاشق ، مجسمه مفرغی، گوشواره طلا و... است.»

رحمت‌اللهی گفت: «افراد بازداشت‌شده به‌همراه پرونده تنظیم‌شده به مراجع قانونی تحویل داده شدند.»

امتیاز به خبر :