• دوشنبه 04 تیر 1397
  • 02:53

تنوع صنایع‌دستی و خدمات گردشگری در نمایشگاه فارس در یک نگاه

تنوع صنایع‌دستی و خدمات گردشگری در نمایشگاه فارس در یک نگاه

هنرمندان و صنعتگران شیرازی و ۲۸ شهرستان استان فارس در دو روز گذشته با هنرنمایی خود در نمایشگاه فارس در یک نگاه در ارگ کریم‌خان زند، توجه علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کردند.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، گردشگران و بازدیدکنندگان امکان بازدید از متنوع‌ترین هنرهای دستی و سنتی در رشته‌های همچون منبت، معرق، پیکر تراشی، خاتم، همچنین دست‌بافت‌های عشایری، گلیم، سوزن‌دوزی، ترمه و پته‌دوزی و نیز کارهای قلم‌زنی و چرم را در این نمایشگاه دارند.

در دو غرفه از شهر شیراز و همچنین غرفه‌های شهرستان‌های زرین‌دشت سروستان، پاسارگاد و خرم‌بید، کارگاه زنده رشته‌های چرم، پیکرتراشی، نمد بافی، معرق و سفال برپاست.

در حوزه گردشگری ۵ اقامتگاه بوم‌گردی از شهرستان‌های استهبان، داراب، ارسنجان و نی‌ریز به معرفی خدمات و خوراکی‌های ناب محلی خود می‌پردازند و ۴ آژانس خدمات مسافرتی و گردشگری، بسته‌های طبیعت‌گردی خود را به گردشگران ارائه می‌دهند.

نمایشگاه فارس در یک نگاه از روز پنجشنبه 16 شهریور 96 افتتاح شده است و به مدت یک هفته علاقه‌مندان می‌توانند از تولیدات عرضه‌شده بازدید کنند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط