• دوشنبه 04 تیر 1397
  • 02:55

دومین اقامتگاه بوم‌گردی دامغان افتتاح شد

دومین اقامتگاه بوم‌گردی دامغان افتتاح شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان دامغان خبر داد که دومین اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان دامغان با عنوان اقامتگاه «خانه پدری» افتتاح شد.

 

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌كل ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری استان سمنان، معصومه داودیان رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان دامغان امروز 19 شهریور 96 گفت: «این اقامتگاه بوم‌گردی در روستای حسین‌آباد حاج علی‌نقی در کیلومتر هشت دامغان شاهرود قرار دارد و در حال حاضر ظرفیت پذیرش آن 40 نفر است که در آینده نزدیک این ظرفیت افزایش پیدا می‌کند.»

او افزود: «این مرکز دارای امکانات رفاهی متعدد از جمله بیش از 15 دوچرخه برای بازدید از روستا، امکان برگزاری مسابقه دارت، طناب‌کشی، طناب‌زنی، زمین والیبال، اینترنت و... است و در آن غذاهای بومی محلی نیز به گردشگران ارائه می‌شود.»

داودیان با بیان اینکه تمام فضای این مرکز با وسایل مردم‌شناسی تزئین شده است، گفت: «در آینده نزدیک امکان شتر‌سواری نیز در این اقامتگاه فراهم می‌شود.»

استان سمنان دارای 69 مرکز اقامتی شامل 12 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمان‌پذیر ، 37 اقامتگاه بوم‌گردی، هفت خانه‌مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی، محوطه و مجموعه گردشگری است. این واحدها در مجموع دارای 1309 تخت برای اقامت گردشگران است، ظرفیت اقامتی رسمی در استان سمنان نیز بیش از 2هزار نفرشب است.»

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط