• ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1397
  • 16:52

جوابیه روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی همدان به انتشار یک خبر

ساخت‌و‌سازی در عمارت بديع‌الحكما انجام نشده است

ساخت‌و‌سازی در عمارت بديع‌الحكما انجام نشده است

روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جوابیه‌ای به انتشار خبری با عنوان «همه بدیع‌الحکما فقط موزه علوم پزشکی نیست» که 20 شهریور 96 در یک خبرگزاری منتشر شد، آورده است: «هیچ‌گونه ساخت‌و‌سازی در این عمارت تاریخی انجام نشده است.»

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان، در این جوابیه که امروز چهارشنبه 22 شهریور منتشر شده آمده است: 

«بعد از انتشار خبر در خبرگزاری ایسنا، از این عمارت تاریخی با حضور مسئول امور حقوقی و كارشناس باستان‌شناسی بازدید به‌عمل آمد که براساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده بخشی از باغ كه دارای عمارت واجد‌ ارزش بوده به‌شكل بسیار زیبا و اصولی بازسازی شده و در حال حاضر به‌عنوان كلینیك طب‌سنتی در اختیار دانشگاه علوم پزشكی است.

بخشی دیگر از باغ مورد نظر كه در ضلع شرقی قرار دارد فاقد هر گونه بنا یا باقی‌مانده تخریب‌شده بناست و وجود درختان تنومند دلیل بر نبود هرگونه ساخت‌و‌سازی است.

در این بازدید هیچ‌گونه تل خاك یا اثر برداشت خاك یا تخریب بنا دیده نشد، فقط یك استخر باغی كه متصل به قنات و آبراه سنگ‌چین طبیعی است در این باغ دیده می‌شود كه واجد ارزش نیست و مشخص است كه سال‌هاست قنات خشك شده و غیر‌فعال است. در واقع هیچ سازه واجد ارزشی در این قطعه از باغ مشاهده نشده است.»

امتیاز به خبر :