• ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1397
  • 16:41

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان ایلام:

رشته مهارتی هتل‌داری به دانشگاه‌های ایلام می‌آید

رشته مهارتی هتل‌داری به دانشگاه‌های ایلام می‌آید

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام از آمادگی همکاری برای راه‌اندازی رشته هتل‌داری در یکی از مراکز علمی‌کاربردی خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی و امور فرهنگی، عبدالمالک شنبه‌زاده مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام، روز گذشته 18 مهر96، در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی برای ایجاد رشته مهارتی هتل‌داری در یکی از واحدهای دانشگاه علمی و کاربردی ایلام، با اشاره به تقاضا برای این رشته در بازار کار حوزه گردشگری استان، آمادگی و همکاری این اداره‌کل در جهت راه‌اندازی این رشته و بهره‌گیری از فارغ‌التحصیلان آن در واحدهای دارای مجوز از این سازمان را اعلام کرد.

هدایت پویا، کارگزار توسعه اشتغال ایلام نیز ضمن تأکید بر این‌که رسته گردشگری از رشته‌های منتخب اشتغال‌زای مورد حمایت طرح تکاپو و دارای اولویت اول است، به برنامه‌های تدوین شده و مصوب دبیرخانه تکاپو برای توسعه کسب و کار و اشتغال در این رسته در استان اشاره کرد و خواستار تسریع در کارهای اجرایی و تصویب این رشته برای پذیرش دانشجو در بهمن سال جاری شد.

طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) از سال ۱۳۹۵ با انجام مطالعه دینامیک اشتغال و مشخص کردن رشته‌های منتخب اشتغال‌زا در استان ایلام شروع و از ابتدای سال جاری وارد فاز اجرایی و عملیاتی شده است.

امتیاز به خبر :