• جمعه 01 تیر 1397
  • 08:18

برگزاری دومین دوره توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد آذربایجان غربی

برگزاری دومین دوره توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد آذربایجان غربی
دومین دوره آموزشی و توانمندسازی سازمان‌‌های مردم‌نهاد اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی با موضوع آشنایی با صنایع‌دستی این استان، برگزار شد.

به‌گزراش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی، در این دوره آموزشی کوتاه‌مدت که چهارشنبه 19 مهر برگزار شد، تعدادی از دبیران و اعضای سمن‌های این استان که در زمینه یکی از حوزه‌های سه‌گانه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فعال هستند، شرکت کردند.

این دوره آموزشی از سوی معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی که متولی سامان‌دهی و جلب مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن) است برگزار شد.

جلیل رستم‌پور سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی هدف از برگزاری این دوره‌ها را توانمند‌سازی هرچه بیشتر  سمن‌ها در انجام فعالیت‌های تعریف‌شده خود عنوان کرد.

او افزود: «این دومین دوره آموزشی و توانمند‌سازی سمن‌های این استان به‌شمار می‌رود و طبق برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده سعی داریم تا در ماه‌های آینده چهار دوره دیگر را با موضوعات مختلف برگزار کنیم، دوره قبلی در حوزه میراث‌فرهنگی برگزار شده بود و این‌بار دوره آموزشی با رویکرد آشنایی با صنایع‌دستی استان برگزار شد.»

او خاطرنشان کرد: «دوره آشنایی با صنایع‌دستی یکی از راه‌های ترویج این صنعت و هنر فاخر استان است که در صورت تداوم این آموزش در ایجاد مشاغل خانگی و به تبع آن ایجاد کارگاه‌های صنایع‌دستی موثر خواهد بود و نهایتا در اقتصاد خانواده و اقتصاد استان و کشور تاثیر خود را خواهد گذاشت.»

بر اساس این گزارش در این دوره، مباحث کلی درخصوص آشنایی با صنایع‌دستی و بومی استان از سوی جعفر بهرام‌‌نژاد کارشناس‌ارشد صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی ارائه شد.

ازجمله موضوعات مطرح‌شده در این دوره می‌توان به اهمیت صنایع‌دستی بومی در سرمایه‌گذاری و اقتصاد مقاومتی، معرفی انواع گروه‌های صنایع‌دستی و معرفی اهمیت مهر اصالت یونسکو برای کالاهای صنایع‌دستی اشاره کرد.

امتیاز به خبر :