• یکشنبه 05 فروردین 1397
  • 01:01

در شورای فنی و اقتصادی صندوق احیا

طرح مرمت و احیای 4 بنای تاریخی کشور مصوب شد

طرح مرمت و احیای 4 بنای تاریخی کشور مصوب شد

در سومین نشست شورای فنی و اقتصادی صندوق احیا در سال 96 پس از بررسی طرح مرمت و احیای 5 بنای تاریخی کشور، 4 طرح به تصویب شورای فنی صندوق احیا رسید.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی، نشست شورای فنی و اقتصادی صندوق احیا امروز سه‌شنبه 23 آبان 96 با محوریت بررسی طرح مرمت و احیای بناهای خانه سوری در کرمانشاه، خانه خاکباز در اراک، خانه نظامیه و کاخ ناصرالدین‌میرزا در استان تهران و کاروانسرای شمش در استان یزد برگزار شد.

این نشست با حضور پرهام جانفشان سرپرست صندوق احیا، اعضای شورای فنی و اقتصادی، سرمایه‌گذاران و مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد و همچنین نمایندگان دیگر استان‌ها برگزار شد.

طرح مرمت و احیای خانه نظامیه و کاخ ناصرالدین‌میرزا در این نشست به تصویب رسید و همچنین در ادامه این بررسی‌ها طرح خانه سوری کرمانشاه و کاروانسرای شمش استان یزد نیز مورد تصویب این شورا قرار گرفت.

در مورد طرح خانه خاکباز اراک نیز مقرر شد طرح سامان‌دهی و احیای محوطه بنا با مد نظر قرار دادن فضای جدید الحاقی در جلسه بعدی شورای فنی و اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد.

ریاست این شورا را پرهام جانفشان سرپرست صندوق احیا برعهده دارد و همچنین اعضای شورای فنی اقتصادی صندوق احیا بناهای  تاریخی شامل اکبر تشکری‌نیا، سید محسن امامی، فریبرز دولت آبادی، حسین رایتی مقدم، سید امیر مهدی محمد حجازی و غلامرضا میثاقیان مدیر کل دفتر حفظ و احیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی و همچنین مسئولان صندوق احیا متشکل از ابوالفضل عبیدی مدیر فنی و اجرایی، عباس پالیزبان مدیر حقوقی و علی کاظمی مدیر سرمایه‌گذاری هستند.

این شورا وظیفه بررسی و تصویب طرح های مرمت و احیای بناهای واگذار شده صندوق احیا را برعهده دارد.

امتیاز به خبر :