• دوشنبه 28 اسفند 1396
  • 10:12

حضور چشمگیر خراسان رضوی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌وابسته تهران

حضور چشمگیر خراسان رضوی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌وابسته تهران

جلسه هماهنگی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با حضور نمایندگانی از استانداری خراسان رضوی، شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی، میراث‌فرهنگی خراسان رضوی و بخش خصوصی به‌منظور حضور چشمگیر این استان در این نمایشگاه پنجشنبه ۲۱ دی برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی، یوسف بیدخوری جانشین معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی این استان در این جلسه گفت: «با توجه به اینکه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران جزو بهترین نمایشگاه‌های کشور محسوب می‌‎‌شود با استقبال بخش خصوصی و دولتی روبه‌رو شده‌ایم و حضور فعالی در نمایشگاه خواهیم داشت.» 

او افزود: «مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام، مشهد شهر جهانی گوهرسنگ‌ها، معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، فعالیت ستاد هماهنگی خدمات سفر استان، اطلاعات خدمات سفر و محورهای سفر از جمله موضوعاتی است که در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران با حضور دستگاه‌های دولتی استان خراسان رضوی و اتحادیه‌ها و بخش خصوصی در قالب غرفه استانی به مخاطبان نمایشگاه معرفی می‌شود.» 

ناصر سادات نماینده استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: «کارگروهی به‌منظور حضور هرچه بهتر در نمایشگاه متشکل از نماینده استانداری، آستان قدس، شهرداری و میراث‌فرهنگی تشکیل شده است و خوشبختانه به هماهنگی‌های خوبی رسیده‌ایم.» 

او افزود: «بخش خصوصی در تمام نمایشگاه‌ها پای کار است و انتظار داریم در نمایشگاه گردشگری کشور نیز حضور پررنگی داشته باشد. ضمن اینکه استانداری خراسان رضوی در حوزه زیارت حضور فعالی دارد.» 

محمد اسدی عضو انجمن صنفی دفا‌تر خدمات مسافرتی هوایی استان نیز گفت: «مسئول توسعه صنعت گردشگری و سیاحت میراث‌فرهنگی است و بخش خصوصی باید از این فرصت به نفع خود استفاده کند.» 

او افزود: «متأسفانه در سال‌های اخیر در بخش جاذبه‌های گردشگری کم‌کار بودیم و این نمایشگاه فرصت خوبی برای فعال کردن این بخش است. گردشگری فرهنگی از ارکان سفر محسوب می‌شود و نیاز است به گردشگری فرهنگی توجه بیشتری شود.» 

سید‌علی حسینی نماینده آستان قدس رضوی نیز در این نشست گفت: «آستان قدس رضوی در حوزه گردشگری سلامت با محوریت بیمارستان رضوی، گردشگری ورزشی بامحور معرفی ورزشگاه امام رضا (ع)، گردشگری مذهبی در بخش معرفی حرم امام رضا (ع) مانند مدرسه دودر و پریزاد و... در نمایشگاه فعالیت خواهد داشت.» 

همچنین هتل‌داران و هتل‌آپارتمان‌داران استان خراسان رضوی نیز به‌منظور حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کردند. ضمن اینکه هتل پردیسان، هتل دیپلمات، هتل آبان، اقامتگاه بوم‌گردی رادکان، شرکت خدمات مسافرتی گردشگری شهر خورشید و تعدادی از بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های بخش خصوصی نیز در سالن‌های تخصصی نمایشگاه ثبت نام کرده و حضور فعالی خواهند داشت. 

همچنین گروه موسیقی محلی و هنرهای آیینی فردای جام با ۱۰ هنرمند از شهرستان تربت‌جام و آشکده میراث و سفرخانه شریعت گناباد نیز به‌منظور حضور در جشنواره غذا و موسیقی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران حضور خواهند داشت. 

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران ۳ تا ۶ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

امتیاز به خبر :