• یکشنبه 05 فروردین 1397
  • 01:01

مدیر مجموعه سعدآباد با شهردار منطقه یک تهران و فرماندار شمیرانات دیدار کرد

مدیر مجموعه سعدآباد با شهردار منطقه یک تهران و فرماندار شمیرانات دیدار کرد
مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد صبح امروز ۲۴ دی ۹۶ با حبیب‌الله تاجیک شهردار منطقه یک تهران و عزت‌الله خانمحمدی فرماندار شمیرانات دیدار کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، این دیدار با بازدید میدانی از مجموعه سعدآباد، قنات‌ها، فضای سبز، بناهای تاریخی، نمای خارجی مجموعه از میدان دربند و... ادامه یافت.

توافق مجموعه سعدآباد، شهرداری منطقه یک تهران و فرمانداری شمیرانات برای همکاری در بازسازی و مرمت دیوار ضلع شمالی مجموعه سعدآباد واقع در میدان دربند، لایروبی ۱۲ قنات سعدآباد، آماده‌سازی فضای سبز سعدآباد بر ای ایام نوروز از دستاوردهای این جلسه و دیدار چند ساعته بود. همچنین مقرر شد این دست نشست‌هایکارشناسی به‌منظور تعاملات آتی به‌صورت منظم تا حصول تفاهم مشترک ادامه یابد.

مجموعه سعدآباد از شمال با کوه‌های البرز، از مشرق با گلابدره، از مغرب با ولنجک و از جنوب با تجریش همسایگی دارد و در اواخر دوران قاجار و نیز در دوران پهلوی محل استقرار و سکونت تابستانی شاهان بوده است.

این مجموعه ۱۱۰ هکتاری دارای باغ‌های وسیع، ۱۲ قنات، ۸ درب ورودی، ۱۸ بنای تاریخی، سالن‌های مرغداری و گاوداری، موزستان و گلخانه‌های گوناگون، استخرهای مختلف، چشمه‌سارها، زمین‌های تنیس و سالن بولینگ، سینما و آمفی‌تئاتر روباز است و موزه‌های آن، سالیانه، پذیرای خیل عظیمی از گردشگران و علاقه‌مندان است.

امتیاز به خبر :