• ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398
  • 20:46

سفارت فرانسه در تهران خبر داد

حضور وزیر امورخارجه فرانسه در مراسم افتتاح نمایشگاه لوور در ایران

حضور وزیر امورخارجه فرانسه در مراسم افتتاح نمایشگاه لوور در ایران

نمایشگاه لوور در موزه ملی ایران 14 اسفند 1396 با حضور وزیر امور خارجه فرانسه افتتاح می‌شود.


به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از سایت سفارت فرانسه در ایران، ژان ایو لودریان، وزیر اروپا و امور خارجه فرانسه در تاریخ 14 اسفند نمایشگاه «موزه لوور در تهران- گنجینه مجموعه‌های ملی فرانسه» را در حضور ژان لوک مارتینز، رئیس موزه لوور، در موزه ملی ایران افتتاح خواهد کرد.

ایرانیان می‌توانند در تهران از بیش از پنجاه شاهکار جهانی بازدید کنندو از این طریق با تاریخ لوور آشنا شوند. همچنین در این نمایشگاه آثاری چون «مجسمه پادیمائس با لوح هروس در دست» اثری از مصر باستان قرن چهارم قبل از میلاد مسیح یا «مینرو» (Minerve) اثری از قرن دوم بعد از میلاد مسیح که نمونه‌ای بسیار بارز از مجسمه‌سازی روم باستان است، به نمایش درخواهند آمد.

این نمایشگاه که نتیجه همکاری بین موزه لوور و موزه ملی ایران است، گامی دیگر در چهارچوب قراردادی است که بین موزه لوور و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران در سفر ژانویه 2016 حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به پاریس به امضا رسید.

سفارت فرانسه در تهران این اقدام را نمونه‌ای برجسته از پویایی روابط فرهنگی و علمی بین دو کشور دانسته است.

در همین راستا، در 6 خرداد 1397، در موزه لوور لانس، نمایشگاه مهمی از هنر دوره قاجار به نام «امپراتوری گل‌های سرخ، شاهکارهایی از هنر ایرانی قرن نوزدهم» بر پا خواهد شد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط