• جمعه 26 مرداد 1397
  • 05:50

با حضور مسئولان میراث‌فرهنگی شهرستان‌های استان:

جلسه توجیهی سرمایه‌گذاری تأسیسات گردشگری آذربایجان غربی برگزار شد

جلسه توجیهی سرمایه‌گذاری تأسیسات گردشگری آذربایجان غربی برگزار شد

با حضور مسئولان میراث‌فرهنگی شهرستان‌های استان جلسه توجیهی سرمایه‌گذاری تأسیسات گردشگری آذربایجان غربی در دو روز برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلسه توجیهی سرمایه‌گذاری تأسیسات گردشگری آذربایجان غربی، طی دو روز با حضور مسئولان ادارات میراث‌فرهنگی شهرستان‌های استان، در محل اداره‌کل برگزار شد.

جلیل رستم‌پور سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی این استان نحوه و روند جذب سرمایه‌گذاری در تأسیسات گردشگری و فلوچارت و مراحل آن را تشریح کرد.

او افزود: «هدف ما بر این است که مراحل اداری صدور موافقت‌نامه‌های اولیه و اصولی برای طرح‌های سرمایه‌گذاری و فرآیند استعلامات گوناگون اداری آن، مختصر و به حداقل رسیده و بوروکراسی زائدِ موجود، برداشته شود.»

رستم‌پور خاطرنشان کرد: «تنها با حذف فرایند طولانی و خسته‌کننده استعلامات و تسهیل‌سازی آن است که می‌توانیم راه را برای ورود سرمایه‌گذاران جدید به حوزه گردشگری هموار سازیم و در نهایت شاهد به ثمر رسیدن آن باشیم.»

او ادامه داد: «تأکید مدیرکل استان و همچنین مقام عالی استان بر این است که مسئولان شهرستان‌ها برای تسهیل در امر سرمایه‌گذاری خصوصاً در تأسیسات گردشگری، لازم است در ابتدای امر ضمن ارائه روند قانونی، نهایت تسهیلگری را انجام دهند و پرونده را برای ادامه فرایند به مجاری مربوطه ارسال کنند.»

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره‌کل همچنین، روند ثبت مشخصات طرح‌های گردشگری در سامانه کارا و راهنمایی‌هایی که برای ثبت‌نام‌شدگان لازم است، ارائه کرد.

در ادامه این جلسه، پرسش و پاسخ‌هایی مطرح شد و تعدادی از پرونده‌های طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان‌ها، مورد رسیدگی قرار گرفت.

امتیاز به خبر :