• جمعه 26 مرداد 1397
  • 05:50

مجموعه امامزاده عون ماسوله مرمت شد

مجموعه امامزاده عون ماسوله مرمت شد

مدیر پایگاه تاریخی ماسوله از مرمت امامزاده عون خبر داد. این امامزاده در مرکز شهر تاریخی ماسوله قرار دارد و بنا به مستندات تاریخی قدمت بنای آن به دوره ایلخانی می‌رسد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی معاونت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مصطفی پورعلی مدیر پایگاه شهر تاریخی ماسوله امروز سه‌شنبه 22 اسفند با اعلام این مطلب گفت: «در مرمت مجموعه امامزاده عون بن‌علی تلاش شده است بازشوهای جنوبی مطابق با تصاویر تاریخی بازسازی شوند.»

او افزود: «مرمت درگاه اصلی و همچنین کاشی‌های ازاره مسجد جامع که جزیی از این مجموعه به حساب می‌آیند از‌جمله اقدامات مرمتی است که مراحل بعدی مرمت مورد توجه قرار گرفت. این در حالی است که مرمت ضریح چوبی امامزاده و سنگ‌نوشته‌های تاریخی موجود در امامزاده نیز ازسوی کارشناسان احیا و مرمت شد.»

مدیر پایگاه شهر تاریخی ماسوله همچنین بیان کرد: «با این‌که براساس مستندات تاریخی بنای امامزاده عون به دوره ایلخانی می‌رسد اما روی ضریح امامزاده عون تاریخ صفوی نقش بسته است و یکی از سنگ‌نوشته‌ها نیز زمان تعمیر بنا را در دوره صفوی ثبت کرده است.»

در حال حاضر در ماسوله سه امامزاده وجود که یکی از مهم‌ترین این بقاع مجموعه امامزاده عون است که از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در مرکز ماسوله واقع شده است.

امتیاز به خبر :