• دوشنبه 29 بهمن 1397
  • 21:33

‌ بهره برداري از فاز نخست پروژه گردشگري "سرآسياب قير"

‌ بهره برداري از فاز نخست پروژه گردشگري "سرآسياب قير"
رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي وگردشگري فارس در خصوص بهره برداري از فاز نخست پروژه ايجاد زيرساخت‌هاي گردشگري سرآسياب قير به ميراث آريا (chtn)،گفت:با توجه به اينکه سرآسياب قير به عنوان يکي از جاذبه‌هاي طبيعي استان به شمار مي‌رود از اين رو ايجاد برخي زيرساخت‌هاي گردشگري نظير احداث سرويس بهداشتي، نمازخانه و امکانات رفاهي ديگر در اين منطقه ضروري به نظر مي‌رسيد.

محمدرضا بذرگر اظهار داشت: در همين راستا و با توجه به يکي از مصوبات سفر رئيس جمهوري و هيات دولت در استان مبني بر احداث سرويس بهداشتي در جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري فاز نخست پروژه ايجاد زيرساخت گردشگري در سرآسياب قير با ايجاد سرويس هاي بهداشتي مناسب، نمازخانه ، محوطه سازي ، سکوسازي ، ايجاد آب نما، ايجاد فضاي سبز، نصب سطل هاي زباله به منظور حفظ بهداشت محيط زيست و جلوگيري از آلودگي هاي زيست محيطي در دستور کار سازمان قرار گرفت که با اين اقدامات فاز اول پروژه به بهره‌برداري رسيد.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري فارس با اشاره به اهميت حفظ و نگهداري زيرساخت‌هاي ايجاد شده با همکاري شوراي محل و نهادهاي اداري منطقه و گردشگراني که به منظور تفرج به اين منطقه روي مي آورند ابراز اميدواري کرد که با تاًمين اعتبارات مناسب بهره برداري از فازهاي بعدي پروژه نيزتحقق يابد.

خاطر‌ نشان‌ مي‌شود؛ سرآسياب يکي از جاذبه‌هاي مهم طبيعي و گردشگري شهرستان قير و کارزوين است. اين شهرستان به عنوان يکي از شهرستان‌هاي جنوب غربي استان فارس از جنوب به شهرستان خنج و از غرب و شمال غرب به شهرستان فيروزآباد و از شمال و شمال شرق به شهرستان جهرم محدود است.

آب و هواي گرم قيرکارزين باعث بوجود آمدن طبيعت زيبايي شده که روئيدن گل‌هاي وحشي ، گندم زارهاي متعدد ، نخل هاي هميشه سبز در زمستان و عبور رودخانه قاذبه هاي آن افزوده است.

شهرستان قيرکارزين همچنين داراي آثار تاريخي قابل توجهي است که نشانگر سابقه طولاني تمدني و تاريخي اين منطقه است. نقش پارتي در فاصله 3 کيلومتري قير مربوط به دوره پارت‌ها ، قلعه گبري در دامنه کوه مشرف به شهر قير مربوط به پيش از اسلام ، مسجد کردشول ، مسجد و حمام قديمي کارزين ، قلعه پرگان، مقبره سيد تاج الدين محمد(ع) ،امامزاده سبزپوشان (ع) ، قلعه شاه بربر و آب انبار هاي متعدد قديمي از مهمترين آثار و جاذبه هاي گردشگري اين شهرستان به شمار مي آيند.
/104

امتیاز به خبر :