• دوشنبه 29 بهمن 1397
  • 22:54

سرمايه گذاران خراسان رضوي راهي کومور مي‌شوند

سرمايه گذاران خراسان رضوي  راهي کومور مي‌شوند
به گزارش ميراث آريا(CHTN) محمد جواد محمدي زاده در ديدار رئيس جمهور کومور گفت: تجار و سرمايه گذاران استان خراسان رضوي آمادگي دارند در زمينه صادرات کالاهاي ايراني، صنايع غذايي، نساجي، شيميايي و سرمايه گذاري در بخش هاي مراکز اقامتي و ساخت و ساز واحدهاي صنعتي و توليدي در کشور کومور فعاليت کنند.

وي پيشنهاد کرد استان خراسان رضوي به ويژه شهر مشهد که در حوزه فرهنگي و مذهبي از ظرفيت هاي بسيار بالايي برخوردار است به عنوان استان معين و پشتيبان کشور کومور در امور فرهنگي و مذهبي در نظر گرفته شود.

رئيس جمهور کومور نيز در اين ديدار گفت: کشور آفريقايي کومور بيش از 150 سال تحت استعمار کشورهاي غربي بوده است که امروز پس از ثبات سياسي در کشورمان و کسب استقلال خواهان گسترش روابط سياسي و فرهنگي با کشورهاي اسلامي به ويژه جمهوري اسلامي ايران هستيم.

احمد عبدالله سامبي گفت: ما براي همکاري متقابل در زمينه هاي مختلف همچون اعزام مبلغ ، مدرس و دانشجو و ساخت کارخانه هاي سيمان و مراکز توليدي و تجاري با کشور ايران به ويژه استان خراسان رضوي آمادگي کامل داريم.

وي هدف از سفر خود به ايران را زيارت مرقد مطهر امام هشتم(ع) ، ديدار با مسئولان کشور جمهوري اسلامي ايران و استان خراسان رضوي و بازديد از مراکز تجاري و صنعتي اين استان اعلام کرد.

رئيس جمهوري کومور 22 خرداد در رأس هيئتي سياسي وارد مشهد شد و در مدت 4 روز اقامت در شهر مشهد ضمن زيارت بارگاه منور رضوي از بعضي مراکز تجاري و صنعتي اين شهر بازديد و با مسئولان و امام جمعه اين شهر نيز ديدار و گفتگو کرد. /105
امتیاز به خبر :