• دوشنبه 25 آذر 1398
  • 16:49

در ادامه همایش بين المللي سيماي حضرت محمد (ص) در هنر؛

اساتید برتردانشگاهی از موزه منطقه ای جنوب شرق در سیستان بازدید کردند

اساتید شرکت کننده در" همایش بين المللي سيماي حضرت محمد (ص) در هنر" از موزه منطقه ای جنوب شرق کشور بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سيستان و بلوچستان؛ گروهي از مهمانان داخلي وخارجي شركت كننده در "همايش بين المللي سيماي حضرت محمد (ص) در هنر" از موزه منطقه اي جنوب شرق بازديد نمودند.
گفتني است، دراين همايش دوروزه که 16 و17 ارديبهشت ماه در دانشگاه سيستان وبلوچستان باحضور سخنرانان و اساتيد صاحب نامي از دانشگاههاي مطرح دنيا برگزار شد، اداره کل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري نيز بعنوان يکي از متوليان برگزاري اين گردهمايي در حوزه هاي مختلف همکاري تنگاتنگي با دانشگاه سيستان و بلوچستان داشته است.
همچنین، با پيگيري هاي بعمل آمده مقدمات بازديد اساتيد و علاقه مندان به مقوله تاريخ و تمدن و فرهنگ و جاذبه هاي طبيعي استان از موزه منطقه اي زاهدان  فراهم شد و در همين راستا با حضور پروفسور برنارد اوکين از اساتيد معتبر( دانشگاه امريکايي قاهره)، پروفسور حبيب ا... آيت اللهي از ( دانشگاه شاهد)، پروفسور ژان کلود اشميت از ( دانشگاه EHESS پاريس )، پروفسور کمال محمود کافاداراز ( دانشگاه هاروارد )، پروفسور ابوموسي عارف بالله و پروفسور محمد يوسف صديق از ( دانشگاه داکا ) ودیگر اساتيد صاحب نام از كشورمان و تعدادي از دست اندر كاران اين مراسم، با حضور محمد حيدري از باستانشناسان استان از بخش هاي مختلف موزه بازديد و از نزديک با ميراث فرهنگي و شاخص هاي طبيعي پهناورترين استان کشور و منطقه جنوب شرق ايران آشنا شدند.

یادآور می شود، در اين بازديد که 3 ساعت به طول انجاميد بازديد کنندگان با شور و اشتياق فراوان از استان سيستان و بلوچستان بعنوان يکي از تاريخي ترين مکان هاي ايران زمين كه داراي ظرفيت هاي گردشگري و فرهنگي منحصر بفردي است ياد کردند.

امتیاز به خبر :