بايد گامي براي سند پژوه کردن محققان برداشت

به گزارش ميراث آريا(chtn)خرمشاد درمراسم روز اسنادملي و افتتاحيه دومين همايش ملي آرشيوي ايران گفت: صحبت از واژه‌ ملت و ملي در ايران، قدمتي چندهزار ساله را با خود به همراه دارد بنابراين هر کلمه ترکيب شده با واژه ملي، ويژگي کهن و تاريخي داشته و به همان اندازه، صاحب هويت و تاريخ است و به همان اندازه مسئوليت بيشتري را مي طلبد درنتيجه ما پاسداران هويت ملت ايران و پاسداران بخشي از هويت جهان به شمار مي‌رويم.

وي بابيان اينکه در 40 سالگي تأسيس آرشيو ملي، به‌تدريج بلوغ زيرساخت‌ها براي نگهداري ملي اسناد فراهم شده است، افزود: اما پس از چهل سال هنوز در مجموعه و بدنه‌ پژوهشي کشور سند پژوهشي وجود ندارد بنابراين اين مسئله نيز نياز به زيرساخت دارد.

خرمشاد با اشاره به اينکه تحقيق و سند پژوهشي را بايد سرلوحه قرار داد،‌ بيان داشت: براين اساس بايد محققان را سند پژوه کرد.

در پايان اين مراسم از دستگاه‌هاي برتر مانند وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوري، وزارت جهاد کشاورزي (حسن داوري)، وزارت بازرگاني (حبيب مقدم)، شرکت مادرتخصصي فرودگاه‌هاي کشور (عادل شهبازي) و شرکت پست جمهوري اسلامي ايران (علي کرماني) تقدير شد.

همچنين از گنجي ـ استاد ممتاز دانشگاه تهران ـ و خانواده‌ي شادروان نصرت‌الله خازني که 219 جلد کتاب چاپ سنگي را اهدا کرده است، تقدير شد. /119

انتهای پیام/

کد خبر 1389021545