دستورالعمل راه‌اندازي مرکز حراجي اشياي تاريخي تنظيم شد

ام‌البنين نعمت گرگاني در گفتگو با ميراث آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: پس از برگزاري نشستي که با نماينده سازمان منطقه آزاد کيش داشتيم قرار شد براي راه‌اندازي اين مرکز، يک دستورالعمل ويژه تنظيم شود.

وي در توضيح اين مطلب گفت: هم‌اکنون اين دستورالعمل توسط اداره کل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگي تاريخي تهيه و تنظيم و براي سازمان منطقه آزاد کيش ارسال شده است.

مدير کل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگي تاريخي با اشاره به اينکه نظرات و ديدگاه‌هاي سازمان منطقه آزاد کيش بايد در اين دستورالعمل اعمال شود بيان داشت: به زودي اين دستورالعمل، به منظور انطباق با آئين‌نامه‌ها و قوانين به حوزه حقوقي سازمان ميراث فرهنگي ارائه خواهد شد.

گرگاني بر لزوم اطلاع‌رساني به افراد داراي اموال فرهنگي تارخي محاز براي شرکت در اين حراجي تاکيد کرد و گفت: اين مرکز، با هدف پيشگيري از قاچاق اموال فرهنگي تاريخي راه‌اندازي مي‌شود.

اين مقام مسئول با اشاره به خريد و فروش بسياري از آثار تاريخي فرهنگي ايران در مراکز خريد و فروش اشياي فرهنگي تاريخي کشورهاي حاشيه خليج فارس يادآور شد: بهتر است اين کار در مراکز خريد و فروش کشور خودمان انجام شود./118

انتهای پیام/

کد خبر 1389042331