برپایی نمایشگاه عکس \"سفرهای برادران امیدوار\" در سعدآباد

موزه برادران امیدوار واقع در مجموعه تاریخی سعدآباد به برپایی نمایشگاه عکس از  سفر تاریخی برادران امیدوار به دور دنیا، اقدام کرده است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد،در این نمایشگاه که ساعت 10 روز یکشنبه نوزدهم بهمن ماه در موزه برادران امیدوار افتتاح می شود 30 قطعه از عکسهای سفر عیسی و عبدالله امیدوار برادران جهانگرد معاصر ایرانی به معرض نمایش علاقمندان گذاشته می شود.

موزه برادران امیدوار،نخستين موزه جهانگردی و پژوهشی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تلاش مسئولین سازمان میراث فرهنگی در هفته جهانگردی، روز پنجم مهرماه سال 1382 ، افتتاح شده است.بنای اصلی این ساختمان دوران احمدشاه قاجار  ساخته شده و به عنوان کالسکه خانه سلطنتی برای استفاده  سورچی ها به کارمی رفته است.

 
آلات و ادوات شکار انسان های بومی، اسکيیمو، آمازون،افریقا ، ظروف سفالين از فرهنگ اینکا وحيوانات، پرندگان و حشرات تاکسيدرمی شده ، آلات موسيقی قبایل بدوی جهان ،سنگواره ها، فسیل ها ، مرجان ها و عکس هایی از تمدن های مختلف از اشیای موزه مذکور است.

 یادآور می شود نمایشگاه مذکور تا پایان بهمن ماه دایر می باشد. علاقمندان می توانند جهت بازدید از 19 تا 30 بهمن ماه همه روزه(به جز روزهای دوشنبه) از ساعت 9 تا 17 به موزه برادران امیدوار واقع در بخش شمال غربی مجموعه سعدآباد مراجعه کنند.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393111832