رئيس ستاد تبصره 13 در گفتگو با ميراث آريا (CHTN) با بيان اين مطلب افزود: کارشناسان خبره ما قبل و بعد از ا جراي سهميه‌بندي بنزين و با مقايسه آمار و ارقام موجود با توجه به بررسي‌هاي به عمل آمده با قاطعيت اعلام کرده‌اند که کاهش سفرها کوتاه و موقتي است و مردم با يک مديريت صحيح دوباره سفرهاي گردشگري را از سر مي‌گيرند.

\"علي اکبر محرابيان \" افزود: اين مديريت به عهده مالک خودرو گذاشته شده تا هرگونه که صلاح مي‌داند از سهميه 6 ماهه خود که معادل 600 ليتر است، استفاده کند.

رئيس ستاد تبصره 13 گفت: نبايد در چند روز انتظار نهادينه شدن مديريت مصرف سوخت را داشته باشيم، اين کار به گذشت دوره‌اي چند هفته و چند ماهه نياز دارد.

محرابيان افزود: در حال حاضر مي‌توانيم بر اين نکته تاکيد کنيم که مردم بايد کم‌کم به سمت نهادينه کردن اين مديريت پيش بروند.

وي تصريح کرد : يک بررسي ساده در آمار و ارقام روزانه نشانگر آن است که پمپ بنزين‌ها درروزهاي عادي هفته خلوت و در روزهاي آخر هفته مانند پنجشنبه شلوغ است.

محرابيان افزود: اين نشان از برنامه‌ريزي مردم براي سفرهاي برون شهري، تفريحي و گردشي دارد.

رئيس ستاد تبصره 13 گفت: وقتي اين موضوع نهادينه شود مردم براي ذخيره بنزين سفرهاي خود برنامه‌ريزي مي‌کنند .

وي درباره مطالب مطرح شده پيرامون کاهش سفرها در اثر سهميه‌بندي بنزين گفت: در چند روز نمي‌توان در اين باره قضاوت کرد. بايد به مردم فرصت داد تا برنامه‌ريزي خود را انجام دهند و بعد درخصوص کاهش سفرها و بي‌رونق شدن صنعت گردشگري صحبت کنيم.

R/H/105


انتهای پیام/

کد خبر 138605041