\"شاهپور سليمانپور\" به ميراث آريا (chtn) گفت:اين کارگاه در ساختمان مرکزي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با 10 هنرجو کار خود را آغاز کرده‌است.

وي با اشاره به اينکه کارگاه مذکور به مدت يکسال غير فعال بود، افزود: راه‌اندازي مجدد اين کارگاه يکي از برنامه‌هاي اين معاونت در سال‌جاري بود.

وي از تجهيز و خريد مواد اوليه براي کارگاه تراش سنگ‌هاي قيمتي خبر داد و گفت:‌ معاونت صنايع‌دستي براي تکميل اين کارگاه نيم ميليون تومان هزينه کرده است.

به گفته سليمانپور، هنرجويان اين کارگاه داراي مدرک دانشگاهي هستند و به دليل علاقه به اين رشته براي آموزش آن اقدام کرده‌اند.

وي به انعقاد تفاهمنامه آموزشي با دانشکده الزهرا اشاره کرد و افزود: با اجراي اين تفاهمنامه 20 نفر در رشته‌هاي معرق و چاروق‌دوزي آموزش خواهند ديد.

معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي زنجان ادامه داد: دومين مرحله آموزش مراکز آموزشي استان ‌آغاز شده است و هنرجويان در رشته‌هاي چاروق، مليله‌دوزي، معرق، نمد مالي و گليم آموزش مي‌بينند.

وي گفت: تاکنون 500 نفر در 13 رشته‌ صنايع‌دستي فارغ‌التحصيل شده و گواهينامه پايان دوره خود را دريافت کرده‌اند.

سليمانپور يادآور شد:‌ فعاليت کلاس‌هاي آموزش روستاهاي شهرستان زنجان نيز آغاز شده و هنرجويان در حال يادگيري رشته‌هاي مختلف هستند.

113/


انتهای پیام/

کد خبر 1386050822