به گزارش ميراث آريا(CHTN) معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در همايش روسا و معاونان استان‌ها که در آمفي تئاتر سازمان برگزار شد گفت: با توجه به اهميت چشم‌انداز گردشگري در افق 1404 و اهدافي که براي آن زمان تعيين شده است از رياست سازمان درخواست مي‌کنيم که کميته چشم انداز گردشگري 1404 را تشکيل دهد تا در جلسات ماهانه مسائل و مشکلات اين صنعت به صورت جدي و مداوم پيگيري شود.

\"محمدشريف ملک زاده\" تصريح کرد: برنامه‌ريزي براي ورود 20 ميليون گردشگر در سال 1404 نياز به اين امر دارد که در مراکز استاني، هر يک از روسا نقش خود را به خوبي در زمينه‌هاي تعيين شده ايفا کنند و استان‌ها بايد بر اساس برنامه‌ريزي درست و همه جانبه براي ورود تعدادي مشخص از گردشگران برنامه‌هايي را دنبال کنند.

وي افزود: وقتي از توريسم و صنعت گردشگري در کشور صحبت مي شود منظور ما توسعه متوازن، همه جانبه و عادلانه در سراسر کشور است و اين موضوع وظيفه ما و همه مسئولان فعال در اين حوزه را چند برابر مي‌کند. طبق وعده رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قرار است تا پايان سال 86 شاهد تحولات عظميي در صنعت گردشگري کشور باشيم.

وي با اشاره به برگزاري همايش روسا و معاونان استاني سازمان تاکيد کرد: بيان اولويت‌هاي چهارگانه رياست سازمان و ضرورت اجراي فوري آنها در سال جاري يکي از موضوعات مهم اين همايش است.

چهار اولويت اصلي رئيس سازمان که تمام معاونت‌ها و روسا موظف به اجراي آن هستند عبارتند از مديريت سفر همه مکاني، همه زماني و همگاني، استاندارد سازي تاسيسات، خدمات و منابع، تبليغات و بازاريابي و آموزش و اطلاع رساني .

ملک زاده خاطرنشان کرد: براي سال جاري در بخش‌هاي مختلف برنامه‌ها و اهداف به صورت مشخص تعريف شده است که به اطلاع روساي سازماني خواهد رسيد و در همين جا از روسا درخواست دارم که برنامه جامع خود را بر اساس اولويت‌هاي چهارگانه که تعريف کرده‌ايم، طراحي کنند.

معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گفت: گردآوري و انتشار آمار علمي و دقيق تعداد گردشگران اعم از داخلي وخارجي از هر کشور يکي ديگر از اهداف مهم ما در سال جديد است. اين کار به توصيه رياست سازمان با گروهي از کارشناسان خبري در شرکت ميراث آريا در حال پيگيري و انجام است که اميدواريم هر چه زودتر در اين زمينه به نتايج مهمي دست يابيم.

ملک زاده تاکيد کرد: موضوع آمار بايد به طور جدي در دستور کار قرار گيرد تا به صورت يک آرشيو کامل درآيد. از تعداد هتل‌ها، راهنمايان تور، جاذبه‌هاي گردشگري، آژانس داران و دفاتر خدمات مسافرتي بايد يک آمار دقيق و کامل تهيه کنيم. تعداد گردشگران ورودي به استان‌ها، درصد اشتغال هتل‌ها، انواع تورها و مسيرهاي سفر و ميزان علاقه‌مندي گردشگران به جاذبه‌هاي مذهبي _ تاريخي و طبيعي و ساير موارد بايد در اين آمارگيري مد نظر قرار گيرد.

وي با اشاره به نياز مبرمي که در تغيير چارت سازماني در معاونت گردشگري حس مي‌شد، گفت: چارتي که در گذشته براي اين معاونت تعريف شده بود پاسخگوي نيازهاي اين معاونت نبود به همين دليل تغييراتي را در چارت سازماني ايجاد کرديم که از جمله آنها مي‌توان به توسعه گردشگري داخلي و خارجي در اين معاونت اشاره کرد.

وي تاکيد کرد: يکي ديگر از مشکلات بخش گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نداشتن وب سايت‌هاي استاني است چرا که فعاليت اين وب سايت‌ها براي معرفي خدمات، امکانات، جاذبه‌هاي گردشگري و بسياري از موارد ديگر در اين حوزه به نظر ضروري مي‌رسيد. با بررسي‌هاي متعدد به اين نتيجه رسيديم که 4 استان ما وب سايت نداشته و 8 استان وب سايت هايي را ايجاد کرده اند که با تاخير مطالب و اطلاعات آن جمع آوري و ارسال مي‌شود که اين امر مشکلات بسياري را براي مخاطبان به وجود مي‌آورد.

S/H/104انتهای پیام/

کد خبر 1386051317