به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، با وجود افزايش شمار سفرهاي خارجي کره جنوبي و ثبت رکوردهايي جديد، سال گذشته اين کشور از نظر ميزان کسري‌هاي بودجه، در مقام سوم جهان قرار گرفت.

براساس گزارش سازمان توسعه و همکاري‌هاي اقتصادي و اداره ملي آمار کره ميزان کسري بودجه و تسهيلات اين کشور در سال گذشته به 7/18 ميليارد دلار رسيد که بخش قابل توجهي از آن مربوط به سرويس‌هاي حمل و نقل و آموزشي بود.

با توجه به آمار ارائه شده در سال گذشته، کره بعد از آلمان و ژاپن به عنوان سومين کشوري که دست به گريبان اين مشکل اين مشکل شده است معرفي شد و برخلاف آنها آمريکا، انگلستان و اسپانيا بيشترين ميزان بودجه و تسهيلات خدماتي را به خود اختصاص دادند.

\"لي يون سوک\" از محققان انجمن بازرگاني کره در اين باره گفت: با توجه به اينکه در سال گذشته ارزش پول رايج کره (وون) حدود 8/8 درصد بيشتر از دلار بود، انتظار مي‌رود امسال نيز ارزش واحد پول اين کشور حدود 3/1 درصد رشد داشته باشد.

وي افزود: بايد تمام تلاش خود را به کار ببريم تا با تقويت فعاليت‌هاي مربوط به بخش گردشگري، تفريحي، آموزشي و زيرساخت‌ها کسري‌هاي به وجود آمده را جبران کنيم.

خاطرنشان مي‌شود، افزايش ارزش پول کره در مقابل دلار آمريکا سبب شده مردم اين کشور نسبت به سفرهاي خارجي علاقه بيشتري نشان دهند که انتظار مي‌رود اين روند در آينده‌اي نزديک رشد بيشتري داشته باشد.
S/H/108


انتهای پیام/

کد خبر 1386051734