\"غلامرضا شاکري\"، مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي و مجري سفر کارت ملي ضمن بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت: شرکت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي همسو با سياست‌هاي دولت از دي ماه سال گذشته اقدام به انعقاد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌هاي مختلف کرده است تا گامي کوچک در راستاي توسعه گردشگري داخلي بردارد.

وي اضافه کرد: در 14 قرارداد منعقد شده شرکت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي با شرکت‌ها و سازمان‌هاي مختلف براي سفر کارت ملي 60 هزار سفر کارت درخواست شده است.

شاکري ادامه داد: از 60 هزار کارت درخواست شده تاکنون 10هزار سفر کارت توزيع شده است و مابقي با ارائه اطلاعات و مشخصات فردي افراد درخواست کننده در چند هفته آينده توزيع خواهد شد.

مجري سفر کارت ملي بيان کرد: از 312 هتل که در پروژه سفر کارت ملي شرکت دارند 95 درصد مجهز به دستگاه‌هاي(pos) شده‌اند.

شاکري توسعه سفرهاي داخلي و نيز ارتقا و بهينه‌سازي ظرفيت‌هاي اقامتي در کشور را از جمله نتايج استفاده از اين کارت عنوان و خاطرنشان کرد: کارت ملي سفر مي‌تواند به عنوان پرداخت غيرنقدي محاسبه شود و مشمول کسر ماليات از حقوق و مزاياي کارکنان نمي‌شود.

به گفته وي کمک به ايجاد نشاط و افزايش روحيه تلاش کارکنان، افزايش آگاهي عمومي از جاذبه‌هاي گردشگري و تسهيل در امر سفر از مزاياي اين کارت است.

M/102انتهای پیام/

کد خبر 1386061146