به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين مراسم برگزيدگان بخش سازهاي ايراني شامل تنبک، تار، سه‌تار، ويلن ايراني، سنتور، قانون، کمانچه، عود، آواز، ني و پيانوي ايراني و سازهاي کلاسيک، گيتار فيلامينکو، فلوت، کلارينت، پيانو، گيتار کلاسيک، ويلن کلاسيک و ويلنسل معرفي مي‌شود و جوايزي به آنان اهدا مي‌شود.

براساس اين گزارش، اجراي دو گروه موسيقي سنتي و کلاسيک هنرجويان هنرستان‌هاي هنرهاي زيبا و شش اجراي تکنوازي برگزيدگان بخش‌ سازهاي ايراني و کلاسيک بخش ديگر اين برنامه است.

در اين برنامه که باحضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي‌شود، دبير ششمين جشنواره موسيقي جوان گزارشي ارائه مي‌کند، همچنين معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به سخنراني مي‌پردازد.

لازم به ذکر است،‌ در پنجمين روز جشنواره موسيقي جوان، در بخش‌ سازهاي ايراني نوازندگان سازهاي سه‌تار، کمانچه و عود در سالن رودکي با هم به رقابت مي‌پردازند و در روز پاياني جشنواره -12 شهريور- جوانان در تکنوازي پيانو ايراني و ني رقابت مي‌کنند.

همچنين در بخش سازهاي کلاسيک روز يکشنبه 11 شهريور نوازندگان جوان به تکنوازي ويلن کلاسيک در خانه هنرمندان مي‌پردازند.

ششمين جشنواره موسيقي جوان باحضور 440 نفر از سراسر کشور در بخش سازهاي ايراني و کلاسيک از هفتم شهريورماه در سالن رودکي و خانه هنرمندان ايران آغاز شده است.

M/


انتهای پیام/

کد خبر 1386061157