«اسفنديار رحيم مشايي» رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در حاشيه ضيافت شام اين سازمان با وزرا و سفراي عضو جنبش عدم تعهد به ميراث آريا(chtn) گفت: گردشگري مفهوم وسيعي دارد و اصولا هر گونه مراوده‌اي مي‌تواند موضوع گردشگري قرار بگيرد.

وي با تاکيد بر جاذبه‌هاي فرهنگي کشور تاکيد کرد: انگيزه بسياري از گردشگران در دنيا ديدار از جاذبه‌هاي فرهنگي است، به همين دليل زبان، نژاد، آداب و رسوم مي‌تواند به راحتي گردشگران را جذب کند.

معاون رئيس جمهور با اشاره به ضرورت استفاده از اين همايش‌ها براي توسعه روابط گردشگري افزود: حضور وزاري‌خارجه در ايران باعث تحکيم دوستي‌ها و ارتياط بيشتر اعضاي اين جنبش مي شود

وي با بيان اينکه توسعه روابط نبايد منحصر به روابط سياسي باشد، تصريح کرد: نبايد خود را منحصر به روابط سياسي کنيم بلکه بايد از ارتباطات فرهنگي و گردشگري نيز در راستاي گسترش همکاري ها استفاده کنيم.

مشايي با اشاره به معرفي جاذبه کشور به وزراي شرکت کننده در اين همايش متذکر شد: تور تهرانگردي را براي وزراي شرکت کننده در اين همايش برگزار کرديم و براي وزرايي که همچنان در ايران حضور دارند تور بازديد از جاذبه‌هاي اصفهان را برگزار مي‌کنيم.

106/


انتهای پیام/

کد خبر 1386061423