به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در نشست سازمان جهاني گردشگري که پيرامون تغييرات آب و هوايي در ماه اکتبر در \"داووس\" سوئيس برگزار خواهد شد وزراي گردشگري به بررسي و تأييد دستورالعمل‌هاي ارائه شده ازسوي کارشناسان محيط زيست مي‌پردازند.

\"فرانچسکو فرانجيالي\"، دبيرکل سازمان جهاني گردشگري با اشاره به اينکه اين نشست يکي از مهمترين و تأثيرگذارترين تجزيه و تحليل‌هاي صنعت گردشگري که جزيي لاينفک از فعاليت‌هاي سازمان جهاني گردشگري است را در بر خواهد داشت، گفت: تغييرات آب و هوايي يکي از اصلي‌ترين چالش‌هايي است که صنعت گردشگري با آن مواجه است و بايد هم راستا با طرح‌هاي فقرزدايي در دستور کار اين سازمان قرار گيرد.

\"فيونا جفري\"،‌ مدير بازار گردشگري جهاني در اين باره گفت: WTM بهترين رويداد و فرصت موجود براي ميزباني اين نشست جهاني است و با توجه به اينکه در طول سيزده سال گذشته بازار گردشگري جهاني به‌عنوان سکويي اقتصادي در فعاليت‌هاي زيست محيطي عمل کرده است اين ميزباني تاريخي مي‌تواند بر تمام زمينه‌هاي صنعت گردشگري بين‌المللي تأثيرگذار باشد.

وي ادامه داد: هم‌اکنون سازمان جهاني گردشگري مسئله فقرزدايي و کاهش تأثيرات ناشي از تغييرات آب و هوايي را به‌عنوان اصلي‌ترين موضوعات کاري خود اعلام کرده است و با توجه به سابقه پيشين WTM در اين زمينه، اين همکاري‌ها بسيار شايسته و به جا خواهد بود.

جفري با اشاره به اينکه صنعت گردشگري قرباني اين تغييرات نيست گفت: امروزه همه ما در مقابل اين مسئله مسئول هستيم و بايد براي کمک به نسل‌هاي آينده تمام تلاش خود را به‌کار ببريم.

\"جفري ليمپمن\"، قائم‌مقام سازمان جهاني گردشگري با تأکيد بر اهميت ميزباني WTM گفت: ما معتقد هستيم که سازمان جهاني گردشگري بهترين فرصت ممکن در تصميم‌گيري‌هاي جهاني را به دست آورده است و اکنون زمان آن رسيده که باحضور بخش‌هاي خصوصي و دولتي، گردشگران و مسئولان مقاصد گردشگري اين مسئله را به شور بگذاريم، خاطرنشان مي‌شود: نشست فوق در 14 نوامبر
(23 آبان) همزمان با روز جهاني گردشگري مسئول برگزار خواهد شد.

M/108


انتهای پیام/

کد خبر 1386061429