\"نازيلا بمانيان\" هنرمند تهراني در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: استفاده از چوب‌هاي متنوع در هنر معرق، جذابيت ويژه‌اي به اين رشته بخشيده است چنانچه دليل گرايش بيشتر افراد به يادگيري معرق، همين امر است.

وي با بيان اينکه از چوب انواع درختان پهن برگ جهت معرق‌کاري استفاده مي‌کند افزود: اقاقيا، شمشاد، پرتقال، نارنج، عناب، گلابي و چنار به‌عنوان اصلي‌ترين چوب‌هاي کاربردي در هنر معرق است.

بمانيان با اشاره به محصولات توليدي اين رشته گفت: تابلوهاي معرق ميز، بوفه، مبلمان و به‌طور کلي هر چوبي که قابليت معرق‌کاري را داشته باشد جزو محصولات توليد شده به روش معرق‌کاري به حساب مي‌آيد.

هنرمند تهراني که 13 سال در رشته معرق فعاليت دارد و يادآور شد: اين هنر را از \"اينانلو\" يکي از اساتيد برجسته معرق‌کاري کشور آموخته است.

وي با بيان اينکه با کنار هم قرار دادن چوب‌هاي مختلف، طيف رنگي متناسب و هماهنگي را به‌وجود مي‌آورد افزود: تنوع رنگي چوب‌ها، موجب نشان‌دادن بعد کار مي‌شود.

هنرمند تهراني در ادامه ورود توليدات تقلبي معرق به بازار را مورد توجه قرار داد و گفت: در سال‌هاي اخير برخي افراد اقدام به توليد آثار بي‌کيفيت معرق به بازار کرده‌اند که تداوم اين امر مي‌تواند در کاهش رونق هنر معرق تأثير بسزايي داشته باشد.

بمانيان يادآور شد: مسئولان با حمايت از هنرمندان و بها دادن به آنان مي‌توانند گام مؤثري در ارتقاي جايگاه هنر در کشور بردارند.

وي افزود: در صورت تشکيل اتحاديه معرق‌کاران و استفاده از کارشناسان و پيشکسوتان اين رشته، مي‌توان به ارائه آثار با کيفيت معرق پرداخت.

M/114


انتهای پیام/

کد خبر 1386061459