به گزارش ميراث آريا(CHTN)، و به نقل از واحد خبر روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، \"حسين‌هاتفي فارمد\" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کشور باحضور در اين اجلاس اظهار داشت: با وجودي که کشورمان 3 سال پي در پي در اين اجلاس غايب بود اما امسال با تهيه برنامه‌هاي جامعي در حوزه صنايع‌دستي نسبت به بسياري از کشورهاي حاضر، برتري داشت،‌ چنانچه صنايع‌دستي ايران يک از صفحه بولتن اجلاس را به خود اختصاص داد.

اين مقام مسئول پيشنهاد معاونت صنايع‌دستي براي برگزاري اجلاس منطقه‌اي و بين‌المللي در ايران اشاره کرد و افزود: پيشنهاد برگزاري اجلاس منطقه‌اي در سال 2009 پذيرفته شد، اما برگزاري اجلاس بين‌المللي، ازسوي ما هنوز به تصويب نرسيده است.

وي بيان داشت: درصورت پذيرش پيشنهاد برگزاري اجلاس بين‌المللي ايران،‌ در سال 2012 ما ميزبان سران شوراي جهاني صنايع‌دستي خواهيم بود.

هاتفي، همچنين از آمادگي معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کشور براي رياست اجلاس بين‌المللي، در چين خبر داد و گفت: براي برعهده گرفتن رياست اجلاس چين که قرار است در سال 2008 برگزار شود طرح جامعي را ارائه خواهيم کرد.

وي گفت: ايران براي رياست اجلاس 2008 آماده است و کشورهاي هند، قطر و چين نيز چنين طرحي را پيشنهاد داده‌اند.

معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کشور يادآور شد: مقرر شده تا هفتم اکتبر طرح‌هاي کشورهاي متقاضي به دبيرخانه اجلاس ارسال شود تا مسئولان براي تصميم‌گيري اقدام کنند.

وي اظهار داشت: مسئولان صنايع‌دستي کشورهاي ايران، اردن، چين، نپال و هند در اين اجلاس نشست مشترکي را برگزار و در خصوص شيوه اجراي اجلاس 2008 چين گفتگو و تبادل نظر کردند.

M/


انتهای پیام/

کد خبر 1386061936