به‌گزارش ميراث آريا (CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان منطقه آزاد کيش، \"مجيد شايسته\" رئيس هيأت مديره عامل سازمان منطقه آزاد کيش در مراسمي در جمع انديشمندان و دانشمندان نخستين کنفرانس محاسبات و اطلاعات کوانتومي که در جزيره کيش در حال برگزاري است، افزود: طرح ايجاد شهر دانشگاهي کيش و شهر الکترونيک، ارتقاي سيستم‌هاي مخابراتي و ارتباطي مورد توجه و اهتمام جدي اين سازمان است.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد کيش در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ايجاد شهرک دانشگاهي به وسعت 60 هکتار، استقرار و فعاليت شعب بين‌المللي 5 دانشگاه بزرگ داخلي و دو دانشگاه بين‌المللي از جمله اقداماتي است که در راستاي اين اهداف قرار گرفته است.

شايسته در اين مراسم فناوري اطلاعات و ارتباطات را محور دگرگوني و توسعه در جهان امروز دانست و خاطرنشان ساخت: سازمان منطقه آزاد کيش خود را متعهد به اجراي طرح‌هاي پيشرو و پيش برنده اين حوزه دانسته و از تمامي صاحبنظران و انديشمندان درخواست همکاري دارد.

وي در خاتمه ضمن تشکر از حضور تمامي انديشمندان، متخصصان، کارشناسان و شرکت‌کنندگان نخستين کنفرانس محاسبات و اطلاعات کوانتومي در ايران تصريح کرد: سازمان منطقه آزاد کيش در پي آن است که جزيره زيباي کيش را به مکاني براي متخصصان و فناوران تبديل کند.

نخستين کنفرانس محاسبات و اطلاعات کوانتومي ايران که از روز جمعه گذشته با حضور بيش از يکصد تن از داشمندان و محققان ايراني و خارجي در کيش برگزار شده بود، امروز (دوشنبه) به کار خود خاتمه داد.انتهای پیام/

کد خبر 1386061944