\"رضا بيداريان\" هنرمند تهراني، که 20 سال سابقه فعاليت در زمينه خوشنويسي دارد، با بيان اين مطلب به‌ميراث آريا(CHTN)، گفت: به‌طورکلي وضعيت خوشنويسي در ايران خوب است و باتوجه به امکانات وسيع در ترويج اين هنر و استعداد بالاي جوانان ايراني در عرصه فراگيري رشته هاي مختلف هنري، خوشنويسي در وضعيت مناسب و قابل قبولي قرار دارد.

وي افزود: درنمايشگاه‌هاي تخصصي خوشنويسي‌ همواره شاهد طيف گسترده بازديد کننده بودم. دليلش هم اين است که خوشنويسي هنري ملي است که استعداد و پشتکار فراواني را مي طلبد.

اين هنرمند خوشنويس در خصوص هنرخوشنويسي تصريح کرد: هنر خوشنويسي به دليل قدمت ديرينه‌اي که دارد همواره مورد توجه بزرگان اين کشور بوده و از محبوبيت ويژه‌اي در ميان مردم و هنرمندان برخوردار است و نه تنها فراموش نشده بلکه توانسته جايگاه خود را حفظ کند.

وي افزود: توجه داشته باشيد که خوشنويسي هنر مشکلي است. عده اي از جوانان علاقمند دربدو ورود به اين حيطه وقتي با مشکلات کار مواجه مي شوند ديگر ادامه نمي دهند. يا توقع دارند درمقطع زماني کوتاهي به استاد کار شوند.

بيداريان درادامه گفت : خوشنويسي يکي از ارکان اصلي هنر \"نقاشي خط\" را تشکيل مي دهد و کساني که مي خواهند به هنر \"نقاشي خط\" مسلط شوند بايد ابتدا خوشنويسي را به شکل مطلوبي فراگيرند.

هنرمند تهراني يادآور شد: درحوزه خوشنويسي بايد ابتدا به يک هنرمند طراز اول بدل شد . درغير اين صورت نمي توان به سادگي در حوزه خوشنويسي نوآوري کرد. زيرا خوشنويسي هنري است که منوط به شناخت و آگاهي است و کسي که وارد اين حيطه مي شود، بايد شگرد ها، تکنيک هاي کاربردي و رنگ ها را بشناسد.

وي که آثار خود را بيشتر به صورت کتيبه و تابلو‌هاي تزئيني به مخاطبان عرضه مي‌کند، خاطر نشان کرد: قصد داشتم در نمايشگاه قرآن که به مناسبت ماه مبارک رمضان در مصلي تهران برپا شده، شرکت کنم که به دليل ناهماهنگي برخي مسئولان مربوطه نتوانستم در اين نمايشگاه حضور يابم.

114/

انتهای پیام/

کد خبر 1386062211