به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، در اين همايش رئيس اداره برنامه ريزي سفرهاي همگاني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور گفت: اجراي طرح سفر کارت ملي موجب توزيع عادلانه سفر در بين آحاد مختلف مردم مي‌شود.

\"عليرضا زماني\" افزود: تمامي سازمان‌ها و ادارات کشور هيچگونه محدوديتي براي عقد قرارداد و استفاده از مزاياي اين طرح ندارند به طوري که در رابطه با توسعه سفرهاي زمستاني هم اينک در حال تهيه طرح و پيشنهاد به هيات دولت هستيم.

زماني افزود: در مرحله اول، صدور سفر کارت ملي براي دو ميليون نفر کارمند دولت در سطح کشور پيش بيني شده است.

وي گفت: در صورت موفقيت اين طرح و اجراي مطلوب آن براي تمامي اقشار جامعه و بخش خصوصي هم اين طرح اجرا مي‌شود.

وي افزود : تقريبا تمامي وزارتخانه‌ها براي دريافت سفرکارت ملي براي کارمندان خود اعلام آمادگي کرده‌اند و تنها تعدادي از وزارتخانه‌ها هنوز اقدامي در اين خصوص انجام نداده‌اند.

زماني اعلام کرد: فاصله ارائه درخواست تا صدور کارت بسيار کم است ضمن اينکه بايد توجه داشت صدور کارت هيچ هزينه‌اي براي وزارتخانهها و سازمان ها در بر ندارد.

در ادامه رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي نيز در اين همايش گفت: اين استان يکي از اولويت‌هاي اجراي طرح سفر کارت ملي است.

\"ابوالفضل مکرمي‌فر\" افزود: در شهر مشهد ظرفيت اشغال مراکز اقامتي مانند هتل و هتل‌آپارتمان‌ها در ايام غير از تابستان و نوروز ‪ ۲۰‬ تا ‪ ۳۰‬ درصد است که اين خلاء با اجراي طرح سفر کارت پر خواهد شد و اميدواريم با حضور و استقبال سازمان‌هاي دولتي از اين طرح بتوانيم نه تنها سفر را به عنوان يکي از اقلام سبد خانوار کارمندان در استان قرار دهيم بلکه عاملي براي رونق مشاغل وابسته به آن نيز باشد.

در ادامه مسوول ستاد سفرکارت ملي شرکت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي کشور نيز اظهار داشت: مراکز گردشگري در سايه مانند ويلاهاي شخصي، مهمانسراها و غيره از جمله تهديدات در اجراي طرح سفرکارت ملي محسوب مي‌شوند.

\"علي رادمرد\" افزود: تلاش ما اين است که اين تهديدها را با برنامه‌ريزي دقيق و مشخص تبديل به فرصت کنيم.

وي با اشاره به اينکه ‪ ۳۰۰‬ نقطه در کشور زير پوشش طرح سفر کارت ملي قرار دارد، گفت: اين امر قدرت انتخاب متقاضيان و جلب نظر آنان را بيشتر مي‌کند.

وي با بيان اينکه متاسفانه هيچ مرجع مشخصي در دولت براي دستيابي به‌ امور رفاهي سازمان‌ها وجود ندارد، افزود: افزايش گردشگر داخلي مي‌تواند زمينه ساز ورود گردشگران خارجي باشد.

رادمرد تاکيد کرد: اجراي صحيح و کامل طرح سفر کارت ملي در کشور مي‌تواند زمينه ساز تحول در صنعت گردشگري کشور باشد.

همچنين \"سيدجعفر صديق زراعتي\" ، مسئول دفتر بازاريابي و تبليغات سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي و کارشناس سفر کارت استان در پايان اظهار داشت: طرح سفر کارت ملي به عنوان يکي از طرح‌هاي اهميت‌دار در سطح استان با ساعت‌ها کار کارشناسي به مرحله اجرا در آمد که اميدواريم با گرفتن نتيجه مثبت در اجراي مرحله اول که مربوط به تسهيلات در اقامت است بتوانيم مراحل بعدي آن را که شامل ارائه خدمات تور گرداني و پرداخت هزينه هاي حمل و نقل نيز مي‌شود اجرايي کنيم.

در راستاي اجرايي کردن طرح سفر کارت در خراسان رضوي دو همايش ديگر نيز با حضور نمايندگاني از هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمان‌پذيران طي 27 و 28 آبان ماه جاري در محل هتل تارا و مهر مشهد برگزار شد./104

انتهای پیام/

کد خبر 1386082918