به گزارش ميراث آريا(chtn)، \"سيد مسعود منتجبي\"، معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوي با بيان اين مطلب گفت: اين طرح در راستاي بخشنامه‌اي که از طرف سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور به کليه استان‌ها ارسال شده، به واحدهاي تحت پوشش ابلاغ و از آن تاريخ تا کنون بدون بروز مشکل درحال اجرا است.

وي افزود: از تاريخ 15 آذر ماه سال جاري کليه هتل‌ها موظف‌اند هزينه خدمات خود را به ريال و به صورت يکسان جهت کليه ميهمانان داخلي و خارجي ارائه کنند.

منتجبي خاطرنشان کرد: بر اساس اين بخشنامه از کليه ميهمانان داخلي و خارجي صرفا برمبناي قيمت ريالي هزينه خدمات دريافت خواهد شد.

وي با تأکيد بر اينکه تلاش اين سازمان بر اين است که با اعمال نظارت دقيق اين طرح اجرايي تر شود، اظهار داشت: يکسان سازي نرخ هتل‌ها به هيچ وجه به کسب درآمد هتل‌ها ضربه نخواهد زد. بطوريکه در فصل کم مسافر هتل‌ها خود تخفيف در هزينه دارند و در فصل‌هاي پر مسافر نيز اگر گمان بر وارد شدن ضربه به درآمد هتل‌ها باشد، طبق بررسي‌هاي به عمل آمده اينگونه نخواهد بود.

وي همچنين به سوء برداشت ميهمانان خارجي در هنگام استفاده از واحدهاي اقامتي کشور اشاره کرد و افزود: با اجرايي شدن اين بخش‌نامه گلايه و سوءبرداشت مسافران و زائران خارجي که گاهي آن رويه را تبعيض مي‌انگاشتند، براي هميشه منتفي مي شود و باعث افزايش جذب گردشگر به کشور خواهد شد.

وي در پايان تصريح کرد: چنانچه مسافران و زائران خارجي در هنگام مراجعت به اين واحدها با نرخ دلاري مواجه شوند، ضمن تماس با سازمان ميراث فرهنگي خراسان رضوي و اعلام موضوع، در کوتاه‌ترين زمان، توسط بازرسان ستاد نظارت با واحدهاي متخلف برخورد خواهد شد.
117

انتهای پیام/

کد خبر 1386100556