به گزارش ميراث آريا chtn) ) \"رقيه حاتمي پور\" دبير کميته بانوان انجمن صنفي دفاتر سفر و گردشگري استان تهران ضمن بيان اين مطلب گفت: با توجه به شعار امسال سازمان جهاني جهانگردي، تور‌هاي بانوان در رده تور‌هاي تخصصي طراحي شد و با گذشت يک سال از فعاليت اين تورها با استقبال خوبي هم روبرو شده است.

وي اضافه کرد: بيشتر مخاطبان اين تور‌ها خانم‌هاي خانه دار هستند و همراه بودن مشاور و يا يک ميهمان ويژه در اين تور‌ها بيشترين ‌آمار رضايت از اين تور‌ها را نصيب خود کرده است .

وي با اشاره به اينکه زنان هم در عرصه گردشگري وارد شده اند ادامه داد: همگام با سياست‌هاي دولت نهم و توسعه گردشگري در کشور زنان هم سهم زيادي را از اين پيشرفت نصيب خود کرده‌اند چرا که بيشتر کارکنان دفاتر خدمات مسافرتي را زنان تشکيل مي‌دهند.

وي در خصوص برگزاي تور‌هاي يک روزه بانوان ادامه داد: اين تور‌ها به اندازه کافي شناخته نشده است و نياز به تبليغات و فرهنگ‌سازي بيشتر دارد.

در ادامه همايش روز گذشته گردشگري تخصصي و نقش آن در توسعه جهانگردي \" فرزانه نبي زاده\" مدير آژانس طبيعت‌گردي آفتاب کلوت نيز با اشاره به ظرفيت‌هاي ايران در خصوص جذب طبيعت‌گردان گفت: نبود سايت اطلاع رساني در زمينه اکوتوريسم و معرفي قطب‌هاي اکوتوريسمي به جامعه بين‌المللي و همچنين نبود همکاري‌هاي بين المللي با کشور‌هاي داراي تجربه در گسترش طبيعت گردي از جمله دلايل توسعه نيافتگي طبيعت گردي در ايران است.
102/

انتهای پیام/

کد خبر 138611095