به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان ،\"عباس گياهي \" متولد 1300 هنرمند قلمکار اصفهاني است که نزديک به 65 سال است به هنرقلمکاري مشغول است و بيشتر هنرهاي وي در موضوعات مذهبي ، صحنه‌هاي عزاداري و نوشته‌هاي مرتبط به آن و پرده‌هاي شبيه و نقالي است و در کنار برخورداري از ويژگي‌هاي مکتب اصفهان بيشتر به طرح‌ها و نگارگري‌هاي دوره قاجار گرايش دارد، اثر \"صحراي عاشورا\" نمونه‌اي از کارهاي مذهبي اوست .

\"بهمن ديناري \" هنرمند ضريح ساز متولد 1301 شمسي کار ضريح سازي را از کودکي فرا گرفته و توانست در سن 30 سالگي تمامي کارهاي ضريح سازي از طراحي گرفته تا ساخت و نصب و اجرا را نيز انجام دهد.

ساخت ضريح امام حسين (ع) ، \"حضرت اباالفضل (ع) ، \"شاهچراغ \"و \"دو طفلان مسلم \"از هنرمندي‌هاي وي است .

\" اکبر خبوشاني \"هنرمند \"معرق \"و \"منبت \"روي چوب متولد 1316 شمسي است که مي‌توان از جمله آثار ارزشمند وي ساخت ضريح جديد امام رضا(ع) ، حضرت اباالفضل (ع) ، مسجد النبي در واشنگتن ،‌حرم حضرت علي (ع) را نام برد.

در اختتاميه نمايشگاه هنرمندان عاشورايي همچنين به ساير هنرمنداني که در اين نمايشگاه شرکت کرده بودند لوح تقدير اهدا شد .

در اين نمايشگاه بيش از 74 اثر ازجمله قلمزني ،‌ قلمکار نقاشي ،‌ فلز بري ، نگار گري ايراني ، ‌نقاشي روي ابريشم ، ‌طلا کوبي ، کاشي کاري ،‌خوشنويسي و معرق چوب از 32 هنرمند اصفهاني از اول بهمن ماه در معرض ديد عموم قرار گرفت .
/104

انتهای پیام/

کد خبر 1386111428