به گزارش ميراث آريا(chtn)، \"سيد محمد موسوي\"با بيان اين مطلب گفت:ستاد تسهيلات استان گلستان با هدف فراهم کردن تسهيلات لازم و هماهنگي بين بخشي و نيز فرابخشي تمام دستگاه‌هاي دولتي و غيردولتي مرتبط با گردشگري و سفر تشکيل شد.

معاون برنامه‌ريزي استانداري گلستان تصريح کرد:تمام مديران استاني تلاش خواهند کرد با ايجاد امنيت و نظم و ايجاد محيطي سالم و رفاه نسبي خدمات شايسته‌اي را براي مسافران در استان ارائه دهند.

موسوي با اشاره به مهمترين ماموريت‌هاي اين ستاد تصريح کرد: ارائه خدمات به موقع و موثر به گردشگران طبق سنوات گذشته ،تبيين سياست ها، اهداف و شرح وظايف دستگاه‌ها و سازمان هاي مرتبط به منظور ارائه تسهيلات مناسب به گردشگران ،بسيج تمام امکانات و نيروهاي انساني لازم به منظور راهنمايي و امداد رساني مسافرين از مهمترين اهداف اين ستاد است.

وي گفت: معرفي توانمندي‌ها ، جاذبه‌هاي تاريخي، فرهنگي و گردشگري استان بايد به عنوان يک اولويت اساسي در برنامه‌ريزي‌ها مورد توجه قرار گيرد.

وي همچنين بر تنظيم و انتشار کتابچه راهنماي گردشگران نوروزي، آمارگيري دقيق از مسافران ورودي و خروجي استان، نظرسنجي از خدمات ارائه شده، نظارتي بر فعاليت کميته‌ها، معرفي جاذبه‌ها و اطلاع رساني از آخرين وضعيت مراکز اقامتي از سوي صدا و سيما، ساماندهي پارک‌هاي جنگلي، کمپينگ‌ها و پارک هاي شهري، استقرار يگان‌هاي امنيتي در مراکزي که مسافرين استقرار مي‌يابند ،تاکيد کرد.

وي خاطرنشان کرد:همچنين آماده سازي مساجد و نمازخانه‌هاي بين راهي، هماهنگي با اداره کل اوقاف براي آماده سازي تکايا و امامزاده ها براي استقرار مسافرين، نظافت فضاهاي شهري بايد از سوي دستگاه‌هاي زيربط به جديت پيگيري شود.
/104

انتهای پیام/

کد خبر 1386111720