113 چشمه آب‌معدني گرم و سرد در اختيار گردشگران اردبيل قرار مي‌گيرد

به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل لزوم اجراي طرح ساماندهي و سهولت استفاده از آب‌هاي معدني استان اردبيل در دستور کار جلسه بررسي مشکلات چشمه‌هاي آب معدني استان قرار گرفت.

113 دهنه آب معدني در استان اردبيل شناسايي شده که با معيارهاي سازمان بهداشت جهاني مطابقت دارد که از اين تعداد 75 چشمه آبگرم و مابقي چشمه معدني آب سرد است که تاکنون 6 دهنه چشمه در اين استان به‌صورت مدرن بازسازي شده و مطالعه بازسازي 52 دهنه ديگر نيز به پايان رسيده است.

مسئول روابط عمومي سازمان استان اردبيل با اشاره به اينکه چشمه‌هاي شابيل، قينرجه، سردابه گيوي و دو چشمه در شهر سرعين بازسازي شده از اتمام عمليات بازسازي چشمه يل سويي در آينده خبر داد.

\"حامد علامتي\" با اشاره به بهره برداري از آبگرم قينرجه، تصريح کرد:اجراي ساماندهي و سهولت استفاده از آبهاي معدني اين استان در جذب گردشگران و افزايش مدت زمان اقامت آنها مؤثر است.

علامتي ادامه داد: چشمه شابيل در ارتفاع 2 هزار و 700 متري با دماي 50 درجه و قينرجه با دماي 86 درجه جز چشمه‌هاي آب معدني مهم دنيا محسوب مي‌شوند و امکانات گردشگري در اطراف اين مجتمع ها توسط بخش خصوصي ساخته مي شود.

M/104انتهای پیام/

کد خبر 1386121440