حضور 150 راهنماي گردشگري آموزش ديده در اماکن تاريخي و فرهنگي فارس

رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان فارس با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(CHTN)،گفت:بيش از 12هزار کلاس درس در سطح استان و 32 کمپينگ موقت در 25 شهرستان فارس به صورت چادر و کانکس با ظرفيت بيش از 12هزار چادر در اين ايام آماده خدمت رساني به گردشگران است .

\"محمدرضا بذرگر\"افزود:همچنين تعداد 49 هتل ، هتل آپارتمان ،پانسيون و متل با ظرفيت بيش از 4500 تخت و 150 مهمانپذير با ظرفيت بيش از 10هزار تخت فارس آماده پذيرايي از مهمانان نوروزي است .

بذرگر تصريح‌کرد:از ظرفيت حسينيه‌ها ، سالن‌هاي ورزشي ، نمازخانه ، اتاق هاي فرهنگسراها ،خوابگاه‌هاي دانشجويي و مهمانسراي ادارت نيز به عنوان فضاي اقامتي براي اسکان ميهمانان نوروزي استفاده مي‌شود.

وي اضافه‌کرد:همچنين 150 راهنماي آموزش ديده با لباس فرم و داراي کارت در اماکن تاريخي و فرهنگي به منظور راهنمايي مسافران و گردشگران نوروزي و چاپ بيش از يک ميليون انواع نقشه ،بروشور و راهنماي نوروزي براي ارائه به ميهمانان نوروزي به صورت رايگان از اقدامات ستاد تسهيلات سفرهاي استان فارس است .

بذرگر ادامه‌داد:امسال جامع‌ترين و کامل‌ترين کتابچه راهنماي نوروزي توسط سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان فارس و شهرداري شيراز شامل تمامي اطلاعات مورد نياز مسافران و ميهمانان نوروزي از جمله فهرست اماکن تاريخي ،فرهنگي،مذهبي ، طبيعي ، معرفي جاذبه‌هاي و فهرست صنوف مختلف کشيک تهيه شده است ./104انتهای پیام/

کد خبر 138612277