موزه هاي خراسان رضوي درنخستين روز سال تعطيل است

به گزارش ميراث آريا(CHTN)به نقل ازمعاونت اطلاع رساني ستاد تسهيلات سفرهاي خراسان رضوي \"فريد جواهرزاده\"افزود : در ايام نوروز باستاني سال 1387 تمامي موزه هاي استان خراسان رضوي براي بازديد گردشگران و بازديد کنندگان علاقمند به فرهنگ و تمدن کهن اين استان باز خواهدبود .

وي با اشاره به اينکه موزه ها به عنوان محلي براي آشنايي با فرهنگ و تاريخ در افزايش آگاهي مردم از جامعه گذشته خود تاثيرگذار است اظهار داشت :خراسان رضوي با دارا بودن يک دهم موزه هاي کشور و رسيدن به رتبه دوم موزه داري در کشور در اين ايام بيشترين بازديد کننده را در بين ساير موزه هاي کشور را به خود اختصاص مي دهد .

معاون اطلاع رساني ستاد تسهيلات سفرهاي خراسان رضوي ادامه داد : با توجه به بهره برداري از هفت موزه در استان و رسيدن تعداد موزه هاي استان به 26 موزه با جديت تمام آماده پذيرايي از گردشگران هستيم .

وي با اشاره به تاثير نظرسنجي هاي به عمل آمده از مسافران نوروزي در سالهاي گذشته اظهار داشت : با توجه به بررسي هاي به عمل آمده و گستردگي فضاهاي موزه در استان خراسان مجموعه‌هايي مانند آرامگاه خيام، فرودسي، عطار در سال هاي گذشته بيشترين بازديد را داشته اند ، در ايام نوروز امسال با حساسيت و جديت بيشتر اين مجموعه هاي ديدني به‌‌صورت يکسره براي بازديد علاقمندان باز خواهد بود .

جواهرزاده افزود : ايام نوروز نخستين موزه مردم شناسي روستايي کشور در رباط ويراني شهرستان شانديز آماده پذيرايي از گردشگران ايراني و خارجي است تا بتوانند جاذبه هاي روستايي و کهن استان خراسان رضوي را در اين موزه ببيند.

وي ادامه داد : خصوصيت ديگر اين موزه روستايي قرار گرفتن آن در منطقه توريستي و تفريحي است که مسافران نوروزي علاوه بر بازديد از اين موزه ها مي توانند از فضاي گردشگري اين منطقه بهره ببرند ./105


انتهای پیام/

کد خبر 1386122929