حمايت سازمان توسعه تجارت از کارخانه بسته‌بندي سفال لاله‌جين

معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي استان همدان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: با توجه به حمايت سازمان توسعه تجارت از سرمايه‌گذاري در بخش بسته‌بندي محصولات صنايع‌دستي، اين سازمان 10درصد از کل سرمايه‌گذاري در اين بخش را متقبل شده است.

احمد جعفرپور ادامه داد: اين حمايت و همکاري سازمان توسعه تجارت از ابتداي سال جاري بر مبناي حمايت اين سازمان از پنج خوشه صادرات‌گرا کشور، در حال اجرا است.

وي با اشاره به اينکه خوشه سفال لاله‌جين، کفش تبريز، چرم تهران، مشهد، تبريز و سراميک يزد اين پنج خوشه‌را تشکيل مي‌دهند، اظهار داشت: تنها کارخانه بسته‌بندي سفال لاله‌جين که توسط بخش خصوصي در حال احداث است، از کمک 10 درصدي سازمان توسعه تجارت در سرمايه‌گذاري اين بخش بهره‌مند شده است.

معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان همدان تصريح کرد: اين سازمان همچنين در زمينه ايجاد پايانه‌هاي صادراتي تا سقف 15 درصد از کل سرمايه سرمايه‌گذار را طبق برنامه‌ريزي‌هاي سال جاري متقبل مي‌شود.

جعفرپور با بيان اينکه همچنين سرمايه‌گذار، در بخش خوشه‌هاي صادرات‌گراي سفال لاله‌جين از حمايت‌هاي ديگر اين سازمان نيز برخوردار مي‌شود، گفت: حمايت در ايجاد مجتمع‌هاي کوره‌هاي بالاي 100 درجه و ايجاد واحد‌هاي تحقيق و پژوهش بررسي بدنه سفالي از جمله اين حمايت‌ها است.

وي خاطرنشان کرد: ايجاد مجتمع‌هاي توليد سفال و سراميک، ايجاد شرکت‌هاي مديريت صادرات و شرکت‌هاي بزرگ صادرات‌گرا و پرداخت تسهيلات مناسب از ديگر شرايط حمايتي اين سازمان در اين بخش است.

معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي همدان يادآور شد: سفال لاله‌جين با توجه به قدمت و سابقه در صادرات صنايع دستي استان همدان بهترين گزينه براي خوشه صادرات‌گرا استان معرفي شده است و به همين دليل حل مشکلات صادراتي آن در حال حاضر ضروري به نظر مي‌رسد./111

انتهای پیام/

کد خبر 1387081149