200 هزار نفر با قطار به شمال غرب سفر کردند

به گزارش ميراث آريا(CHTN)رئيس نمايندگي رجاء در شمال غرب با اعلام اين خبر افزود : از اين تعداد مسافرجابه‌جا شده با قطارهاي مسافري ، بيش از 36 هزار نفر به استان زنجان وارد و حدود 33 هزار نفر از استان خارج شدند.

به گفته سيد يعقوب حسيني در همين مدت بيش از 45 هزار مسافر به استان قزوين و بيش از 82 هزار نفر به شهرهاي تحت پوشش اين ناحيه در استان آذربايجان شرقي با قطار سفر کردند.

وي گفت : در ايام نوروز امسال حرکت قطار زنجان-مشهد و بالعکس به صورت يک روز در ميان برنامه ريزي و انجام شد که در مقايسه با سال قبل که سير اين قطار 2 روز در هفته بود ، رشد50 درصدي داشت.

رئيس نمايندگي رجاء در راه‌آهن شمال غرب در خصوص قطار قزوين-مشهد نيز گفت : حرکت اين قطار هم که از اواسط سال گذشته به صورت دو روز در هفته بود در نوروز 88 به سه روز در هفته افزايش يافت تا بتوانيم از اين طريق به متقاضيان بيشتري در اين دو استان براي سفر به مشهد مقدس پاسخ دهيم.

حسيني افزود:در مسير زنجان-تهران و بالعکس نيز تعداد قطارها با اضافه کردن يک رام ديگر نسبت به برنامه عادي، به چهار رام افزايش پيدا کرد.

وي همچنين اعلام کرد:با برنامه‌ريزي صورت گرفته علاوه بر اين قطارها و با توجه به افزايش تعداد قطارهاي عبوري از ايستگاه‌هاي راه‌آهن ناحيه شمالغرب ، امکان استفاده هموطنان گرامي از اين قطارها نيز فراهم شد./106

انتهای پیام/

کد خبر 1388012441