افتتاح صندوق حمايت از هنرمندان و فعالان فرهنگي در دهه فجر

رئيس ستاد بزرگداشت دهه فجر مستقر در سازمان ميراث فرهنگي در گفتگو با ميراث آرياchtn)) ضمن بيان اين مطلب افزود: از مهم‌ترين برنامه‌هايي که در طول ايام دهه فجر امسال برگزار مي‌شود مي‌توان به برگزاري نمايشگاه‌هاي چندگانه موضوعي با محوريت انقلاب اسلامي در ساختمان‌هاي ستادي سازمان ميراث فرهنگي اشاره کرد.

حسن محسني در ادامه خاطرنشان کرد: همچنين در اين ايام شاهد افتتاح و گشايش چندين پروژه اصلي و بزرگ سازمان ميراث فرهنگي در حوزه سرمايه گذاري و امور زيربنايي گردشگري در سراسر کشور خواهيم بود.

مدير کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي با اشاره به آغاز يا پايان تعدادي از پروژه‌هاي بزرگ و اصلي مرمتي و حفاظتي سراسر کشور در اين روزها اظهار داشت: بر اساس هماهنگي‌هاي صورت گرفته در چند استان کشور، چند مورد مکان رويداد انقلاب اسلامي در فهرست ميراث ملي کشور ثبت خواهند شد.

به گفته سخنگوي سازمان ميراث فرهنگي؛ همچنين در هر يک از روزهاي مبارک دهه فجر، تعدادي از اقشار خاص جامعه، مي‌توانند به صورت رايگان از موزه‌هاي زير پوشش سازمان ميراث فرهنگي بازديد کنند.

محسني به تدارک چندين مورد برنامه افتتاحيه ويژه پروژه‌ها يا برنامه‌هاي کلان ادارات کل استاني اشاره کرد و افزود: برگزاري نمايشگاه‌هاي بزرگ موضوعي در موزه ملي ايران و نيز نمايشگاه‌هايي با موضوع انقلاب اسلامي در موزه‌هاي تهران از ديگر برنامه‌هاي اعلام شده در طول اين ايام است.

وي با اشاره به گشايش پروژه‌هاي بزرگ سازمان در حوزه صنايع دستي و هنرهاي سنتي (شامل بازارچه‌هاي صنايع دستي و غيره) در اين ايام از تشکيل ستاد خبري ويژه ستاد بزرگداشت دهه فجر براي ساماندهي و راهبري فعاليت‌ها و اقدامات ويژه رسانه‌هاي و اطلاع‌رساني گسترده و مؤثر مربوط به برنامه‌هاي سازمان در اين ايام خبر داد.

رئيس ستاد بزرگداشت دهه فجر مستقر در سازمان ميراث فرهنگي در پايان از افتتاح رسمي صندوق حمايت از هنرمندان و فعالان فرهنگي در اين ايام خبر داد./118

انتهای پیام/

کد خبر 1388110319